VPS
Prywatne serwery wirtualne (VPS)
Łatwość obsługi i szybkość - Twoje środowisko cloud w najlepszej cenie
- Skalowalność i personalizacja
- Nielimitowany ruch, przepustowość do 2 Gbps*
- Ochrona Anty-DDoS zawarta w usłudze
2 vCore
2 GB
40 GB SSD NVMe
500 Mbps bez limitu
4 vCore
4 GB
80 GB SSD NVMe
1 Gbps bez limitu
16 vCore
16 GB
160 GB SSD NVMe
2 Gbps bez limitu
Skalowalność
Zaprojektowaliśmy serwery VPS w taki sposób, aby odpowiadały Twoim bieżącym oczekiwaniom. Możesz je dopasowywać do rozwijających się projektów i nie musisz z wyprzedzeniem inwestować w zasoby, których później nie wykorzystasz. Po prostu dodawaj na bieżąco niezbędne elementy w Panelu klienta. Dzięki temu masz wydatki pod kontrolą i płacisz tylko za wykorzystane zasoby.
Większa wydajność
Zespoły OVHcloud składają oraz konfigurują serwery i zapewniają Ci najlepszą możliwą wydajność. VPS bazują na architekturze Intel najnowszej generacji, dyskach SSD NVMe oraz infrastrukturze o wysokiej odporności.
Dedykowane środowisko
Korzystasz z przydzielonych zasobów fizycznych i pełnego dostępu do wirtualnego serwera, na którym możesz hostować strony WWW lub aplikacje biznesowe. Dzięki gamie VPS zarządzasz projektami w środowisku serwerowym dostosowanym do Twoich potrzeb.
Autonomia i prostota
Wybierając VPS, zyskujesz swobodę zarządzania wirtualnym serwerem, podczas gdy eksperci OVHcloud zarządzają w Twoim imieniu sprzętem fizycznym (wymieniają komponenty, usuwają awarie). Udostępniamy szeroki wybór wstępnie zainstalowanych dystrybucji Linux i Windows oraz interfejsy zarządzania.
Nielimitowany transfer
Ruch na serwerze VPS jest nielimitowany*. Maksymalna przepustowość to 2 Gbps. Hostuj usługi i aplikacje wymagające wysokiej przepustowości. Nie ponosisz dodatkowych kosztów.
*Z wyjątkiem centrów danych w regionie Azja-Pacyfik.
Opcje kopii zapasowych
Chroń dane dzięki opcjom kopii zapasowych VPS. Opcja automatyczne kopie zapasowe pozwala na regularne i automatyczne wykonywanie kopii zapasowych danych. Opcja snapshot umożliwia proste tworzenie zrzutów wirtualnego serwera z określonej chwili. Aby to zrobić, przejdź do Panelu klienta.
Dostępność
VPS jest idealny do hostingu aplikacji biznesowych w środowisku produkcyjnym lub preprodukcyjnym. Infrastruktura OVHcloud zapewnia krótki czas odpowiedzi i dostępność gwarantowaną przez SLA. Zyskujesz stabilne usługi, bez przerw w działaniu.
Opcje kompatybilne z serwerami VPS
Gwarantowana elastyczność
Przykłady zastosowania
Najczęściej zadawane pytania
Co to jest VPS i do czego służy?
Prywatny serwer wirtualny (VPS) służy do hostowania stron WWW (stron wizytówek, sklepów internetowych, stron z treściami i plikami multimedialnymi) oraz aplikacji (portali, extranetu, rozwiązań do pracy zespołowej, wiki, CRM). W przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, VPS umożliwia odizolowanie od siebie danych hostowanych na jednej wirtualnej maszynie, która należy do jednego klienta.
VPS, rozwiązanie pośrednie między hostingiem a serwerem fizycznym, charakteryzuje się niezawodnością i wydajnością sprzętu dedykowanego, różni się jednak tym, że nie musisz nim zarządzać.
Dla kogo przeznaczone są serwery VPS?
Każda osoba posiadająca podstawową wiedzę techniczną z zakresu administracji serwerami może korzystać z VPS. Kompetencje te są niezbędne do zarządzania zainstalowanym na maszynie systemem operacyjnym (Linux, Windows, Prestashop czy Wordpress) oraz do konfigurowania aplikacji.
Potrzebujesz serwera VPS, ale uważasz, że nie posiadasz odpowiednich kompetencji? Zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych partnerów.
Jeśli szukasz rozwiązania z gwarantowanymi zasobami, ale nie masz niezbędnej wiedzy w zakresie zarządzania serwerami, zalecamy nasze pakiety hostingowe Performance.
Dlaczego warto wybrać hosting VPS w Polsce?
Lokalizacja centrum danych i adresów IP serwera blisko grupy docelowych odbiorców gwarantuje minimalne opóźnienia. Twoi klienci zyskują łatwiejszy dostęp do usług i darzą je większym zaufaniem. Hostuj VPS w Polsce, ciesz się jego zaletami i przystępną ceną.
Decydując się na hostowanie infrastruktury OVHcloud w Europie, wybierasz usługę, która nie podlega amerykańskiej ustawie CLOUD Act. OVHcloud wdraża środki techniczne i organizacyjne mające na celu ochronę danych hostowanych przez europejskich klientów na terenie Unii Europejskiej przed ingerencją podmiotów spoza Europy.
Czy mogę hostować kilka stron WWW na jednym serwerze VPS?
Tak. Możesz podzielić VPS-a na partycje i dostosować go do Twoich potrzeb. Dzięki temu zainstalujesz kilka stron lub projektów, przydzielając każdemu prywatną przestrzeń o wybranym rozmiarze. Aby uprościć te operacje, skorzystaj z panelu zarządzania Plesk lub cPanel.
Czy w ramach usługi VPS otrzymuję nazwę domeny lub konto e-mail?
Usługi VPS nie zawierają domyślnie nazw domen ani usług e-mail. Opcje te są dostępne bezpośrednio w Panelu klienta po zainstalowaniu serwera VPS.
Co wybrać: VPS czy hosting WWW?
Serwer VPS jest kolejnym wyborem po hostingu. Daje Ci więcej swobody w zakresie konfiguracji i korzystania z różnych funkcjonalności (dostęp root, Apache PHP,init). Możesz również zainstalować własny certyfikat SSL i dowolne oprogramowanie.
Pamiętaj jednak, aby wybrać odpowiedni VPS. Potrzebujesz konfiguracji dopasowanej do wymagań Twoich aplikacji oraz możliwości dostosowywania jej w miarę rozwoju Twoich projektów.
Co wybrać: VPS: hosting Plesk?
Wraz z pakietem hostingowym Plesk otrzymujesz serwer, na którym jest wstępnie zainstalowana platforma Plesk. Możesz dzięki temu zarządzać stronami WWW, jednak nie masz uprawnień do administrowania usługą. Będzie ona służyła wyłącznie do zarządzania.
Wybierając VPS, stajesz się administratorem serwera, a OVHcloud nie ma dostępu do jego zawartości. Możesz zatem używać go dowolnie zgodnie z Twoimi potrzebami.
Czym różnią się rozwiązania VPS od Public Cloud?
VPS Cloud to zoptymalizowana wirtualna maszyna, spełniająca wymagania środowisk preprodukcyjnych i produkcyjnych. Jest to środowisko dedykowane, w którym możesz hostować jeden lub kilka projektów WWW.
Jeśli chcesz zbudować infrastrukturę z większą liczbą serwerów o wysokiej dostępności, Public Cloud będzie bardziej odpowiednim rozwiązaniem. W przeciwieństwie do VPS, Public Cloud obejmuje również usługę vRack.
Jakie są zalety VPS w porównaniu do serwera dedykowanego?
Zaletą VPS jest to, że nie musisz zarządzać sprzętem, np. monitorować stanu dysków twardych, pamięci RAM i CPU. Oferta VPS jest odpowiednia dla większości zastosowań WWW wchodzących w zakres projektów o średniej wielkości.
Serwer dedykowany jest zalecany, jeśli chcesz: całkowicie administrować środowiskiem, budować rozwiązania na bazie bardziej kompleksowych architektur, tworzyć infrastrukturę obejmującą sieć prywatną (vRack) czy wdrażać zaawansowane rozwiązania niezwiązane z usługami WWW.
Użytkownicy VPS, których projekty szybko się rozwijają, w kolejnym kroku mogą wybrać serwer dedykowany lub rozwiązania Public Cloud. W ramach tych usług zyskają bardziej złożoną i elastyczną infrastrukturę dostosowaną do dynamicznego wzrostu działalności.
*Dla wszystkich serwerów VPS hostowanych w Sydney i w Singapurze: Transfer 1 TB/m-c w pakietach Starter, VLE-2 i Value, 2 TB/m-c w pakietach VLE-4 i Essential, 3 TB/m-c w pakietach Comfort i 4 TB/m-c w pakietach VLE-16 i Elite. Po przekroczeniu limitu miesięcznego przepustowość zostaje zmniejszona do 10 Mbps.