Налаштування Mac mini для поточних користувачів
Ця інструкція описує кожний крок процедури налаштування, її слід використовувати одночасно з Асистентом налаштування.
Перш ніж почати
Майте під рукою інший Mac або iPhone чи iPad, оскільки на деяких етапах може знадобитися верифікація на іншому пристрої.
Під’єднайте дисплей до Mac mini. Перегляньте документацію з комплекту постачання свого дисплея, щоб з’ясувати, який кабель і порт вам потрібні. Докладнішу інформацію наведено в розділі Під’єднання дисплея до Mac mini.
Під час налаштування у вас є можливість перенести дані з іншого комп’ютера Mac. Для цього переконайтеся, що комп’ютер, з якого потрібно перенести дані, є поруч і на ньому оновлено систему до останньої доступної версії.
Асистент налаштування дозволить вам легко налаштувати свій Mac mini, і це займе не надто багато часу. Але, якщо вам потрібно перенести дані, розрахуйте додатковий час.
Під’єднання мишки або трекпеда і клавіатури
На початку процедури налаштування ви можете під’єднати до Mac mini мишку або трекпед і клавіатуру.
Якщо в комплект нового Mac входить Magic Mouse, Magic Trackpad або Magic Keyboard, вони мають бути вже об’єднані в пару. Увімкніть Magic Mouse, Magic Trackpad або Magic Keyboard, посунувши вимикач так, щоб відобразився зелений індикатор.
Якщо ви використовуєте мишку, трекпед або клавіатуру не з комплекту нового Mac, їх слід під’єднати у пару. Також можна за допомогою кабелю фізично підключити прилад до Mac. Перегляньте документацію з комплекту постачання приладу, щоб дізнатися, як його під’єднати.
Якщо у вас виникають додаткові питання щодо під’єднання миші, трекпеда або клавіатури, перегляньте статтю служби підтримки Apple Якщо клавіатура або миша не під’єднуються під час налаштування Mac.
Налаштування мови, країни або регіону і під’єднання до Wi-Fi
Виберіть мову. Таким чином буде задано мову для вашого Mac. Щоб згодом змінити мову, відкрийте Системні параметри, клацніть «Загальні» на бічній панелі, потім клацніть «Мова і регіон» і оберіть потрібні опції.
Налаштуйте країну або код регіону. Таким чином на Mac буде задано формат дат, валюти, температури тощо. Щоб згодом змінити параметри країни чи регіону, відкрийте Системні параметри, клацніть «Загальні» на бічній панелі, потім клацніть «Мова і регіон» й оберіть потрібні опції.
Увімкніть функції доступності. Переглянте опції доступності для зору, слуху, когнітивних здібностей або клацніть «не зараз». Щоб дізнатися більше, перегляньте статтю Функції доступності на вашому Mac.
Під’єднайтеся до мережі Wi-Fi. Виберіть свою мережу Wi-Fi і за потреби введіть пароль. Якщо ви використовуєте Ethernet, можна клацнути «Інша конфігурація мережі» і виконати інструкції на екрані.
Щоб змінити мережу Wi-Fi згодом, відкрийте Системні параметри, клацніть на бічній панелі «Wi-Fi», а тоді виберіть мережу і за потреби введіть пароль.
Порада. Якщо після початкового налаштування ви не бачите іконки стану Wi-Fi на смузі меню, її можна додати. Відкрийте Системні параметри, клацніть «Центр керування» на бічній панелі, а тоді виберіть «Показувати на смузі меню» для Wi-Fi.
Перенесення інформації з іншого комп’ютера Mac
Ви можете перенести свої дані, — як-от файли, контакти, облікові записи тощо, — з іншого Mac на новий Mac mini. Також можна перенести дані з резервної копії Time Machine чи іншого стартового диска на вашому Mac. Під час перенесення даних з іншого Mac ви можете перенести дані або бездротовим зв’язком, або з’єднавши свій Mac і новий Mac mini за допомогою кабелю Ethernet.
Якщо ви відновлюєте свій Mac, перегляньте розділ Відновлення комп’ютера Mac з резервної копії.
Перш ніж почати. Переконайтеся, що систему на іншому Mac оновлено до останньої доступної версії. Після цього відкрийте Асистент міграції на Mac, з якого ви переносите дані. Асистент міграції розташований у папці «Утиліти» в папці «Програми».
Бездротове перенесення даних. Бездротове перенесення даних. Клацніть свій інший Mac на екрані налаштування і дотримуйтеся інструкцій.
Перенесення даних за допомогою кабелю Ethernet. Під’єднайте Mac mini напряму до іншого Mac за допомогою кабелю Ethernet. Щоб під’єднати кабель Ethernet до іншого Mac, вам може знадобитися адаптер, залежно від доступних на ньому портів. Після цього клацніть інший Mac на екрані налаштування і дотримуйтеся інструкцій.
Перенесення даних пізніше. Ви можете не переносити дані зараз. У такому разі клацніть «не зараз» у вікні Асистента міграції. Щоб перенести дані після налаштування, перегляньте розділ Передавання даних на новий Mac mini.
Докладніше. Щоб дізнатися більше про цю процедуру, перегляньте розділ Перенесення на новий Mac за допомогою Асистента міграції.
Вхід у свій обліковий запис Apple і налаштування облікового запису комп’ютера
Вхід в обліковий запис Apple. Коли ви входите у свій обліковий запис Apple під час налаштування, ви отримаєте код підтвердження на інші пристрої Apple. Щоб продовжити, введіть код підтвердження на своєму новому Mac mini. Якщо ви не отримали код, або у вас немає пристрою, можна вибрати надсилання коду підтвердження текстовим повідомленням або телефонний виклик. Якщо ви не можете скористатися номером телефону, пов’язаним з вашим обліковим записом Apple, виберіть «Не можу використати цей номер» і виконайте інструкції на екрані.
Якщо потрібно створити новий обліковий запис Apple, виберіть «Створити обліковий запис Apple». Якщо ви забули свій обліковий запис Apple або пароль, виберіть «Забули обліковий запис Apple або пароль?».
Якщо ви зараз не хочете входити у свій обліковий запис Apple або створювати новий, клацніть «Налаштувати пізніше». Після налаштування ви можете ввійти в обліковий запис Apple або створити новий. Відкрийте Системні параметри та клацніть «Увійти у свій обліковий запис Apple» на бічній панелі.
Примітка. Після входу у свій обліковий запис Apple прочитайте умови та положення. Щоб погодитися, поставте позначку, а тоді клацніть «Погоджуюсь» і продовжте.
Створіть обліковий запис на комп’ютері. Додайте ім’я, а тоді створіть назву облікового запису і пароль, який згодом можна буде використовувати для відмикання Mac mini або схвалення інших дій. Можна додати підказку, яка допоможе згадати пароль облікового запису комп’ютера, якщо ви його забудете. Щоб змінити забраження для входу в обліковий запис, клацніть його і виберіть опцію.
Примітка. Обліковий запис на компʼютері не є тотожним обліковому запису Apple. Однак, якщо ви забудете пароль для відмикання свого Mac і якщо під час налаштування ви дозволили скидати пароль свого облікового запису користувача за допомогою облікового запису Apple, ви зможете скористатися обліковим записом Apple для скидання паролю.
Ваш новий Mac
Якщо ви вже налаштували інший пристрій з macOS 12 або новішою, iOS 15 або новішою, iPadOS 15 або новішою, ви побачите екран для експрес-налаштування «Ваш новий Mac». Якщо у вас немає Mac, iPad або iPhone з відповідною версією ПЗ, цей крок не відображатиметься. (Не впевнені, яка версія ПЗ на вашому Mac, iPhone або iPad? Перегляньте розділ про визначення версії macOS на Mac або визначення версії ПЗ на iPhone, iPad або iPod).
Якщо ви використовуєте процедуру «Ваш новий Mac», ряд кроків буде пропущено завдяки використанню параметрів, збережених в обліковому записі iCloud. Щоб використати поточні параметри, клацніть «Продовжити». Якщо ви під’єднали Magic Keyboard із Touch ID, процедура налаштування перейде до налаштування Touch ID і Apple Pay. Якщо ви використовуєте поточні параметри і не маєте під’єднаної клавіатури Magic Keyboard з Touch ID, процедуру налаштування завершено. Перегляньте розділ Після завершення налаштування Mac mini.
Якщо ви хочете налаштувати параметри для нового Mac mini, клацніть «Налаштувати параметри» і перейдіть до наступного кроку.
Налаштування параметрів приватності і безпеки на Mac, вмикання Екранного часу й увімкнення Siri
Увімкніть служби локації. Вкажіть, чи дозволяти програмам на кшталт Карт використовувати локацію вашого Mac. Щоб змінити параметри Служб локації пізніше, відкрийте Системні параметри, клацніть «Приватність і безпека» на бічній панелі, клацніть «Служби локації» і виберіть потрібні опції.
Якщо ви вирішили не вмикати Служби локації, з’явиться екран для вибору часового поясу.
Поширюйте аналітику для Apple і розробників. Виберіть, чи надсилати діагностику і дані до Apple, і чи дозволити Apple ділитися даними про збої й використання з розробниками. Щоб згодом змінити ці параметри, відкрийте Системні параметри, клацніть «Приватність і безпека», потім клацніть «Аналітика і Вдосконалення» (можливо, потрібно прокрутити) і виберіть потрібні опції.
Налаштуйте функцію «Екранний час». Функція «Екранний час» дозволяє бачити дані про використання Mac за день і за тиждень, встановлювати обмеження тривалості використання певних програм, керувати екранним часом дітей тощо. Щоб увімкнути Екранний час, клацніть «Продовжити». Інакше клацніть «Налаштувати пізніше». Щоб налаштувати пізніше, відкрийте Системні параметри і клацніть «Екранний час» на бічній панелі, щоб вибрати опції. Додаткові опції й детальнішу інформацію читайте в розділі Екранний час на Mac.
Захистіть дані за допомогою FileVault. FileVault забезпечує захист ваших даних. Під час налаштування ви можете ввімкнути FileVault для захисту своїх даних, а також дозволити обліковому запису iCloud відмикати ваш диск, якщо ви забудете пароль. Щоб дізнатися більше про FileVault і його налаштування згодом, перегляньте розділ Шифрування даних на комп’ютері Mac за допомогою FileVault.
Налаштування Touch ID і Apple Pay
Примітка. Ці кроки відображаються, якщо у вас є під’єднана клавіатура Magic Keyboard з Touch ID.
Налаштування Touch ID. Ви можете додати відбиток пальця до Touch ID. Його можна використовувати для відмикання Mac mini, авторизації покупок за допомогою Apple Pay і входу в деякі програми сторонніх розробників. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб налаштувати Touch ID. Щоб налаштувати Touch ID згодом або додати відбитки, відкрийте Системні параметри, а тоді клацніть «Touch ID і пароль» на бічній панелі. Щоб додати відбиток пальця, клацніть і виконайте вказівки на екрані.
Щоб дізнатися більше, перегляньте статтю Використання Touch ID на Mac.
Налаштуйте Apple Pay. Якщо ви налаштували Touch ID, ви можете налаштувати Apple Pay і додати дебетові, кредитні або дисконтні картки для покупок з Touch ID. Введіть деталі картки і виконайте підказки на екрані. Якщо ви вже користувалися карткою для купування медіавмісту, може з’явитися запит для підтвердження цієї картки.
Щоб налаштувати Apple Pay згодом або додати платіжні картки, відкрийте Системні параметри і клацніть «Гаманець і Apple Pay». Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб налаштувати Apple Pay.
Примітка. Можливість використання картки в системі Apple Pay визначає видавець картки, тому для завершення процедури підтвердження від вас можуть вимагати надання додаткової інформації. Більшість кредитних і дебетових карток можна використовувати для оплати через Apple Pay. Докладніші відомості про доступність системи Apple Pay і актуальний перелік емітентів кредитних карток наведено в статті служби підтримки Apple Банки-учасники системи Apple Pay.
Налаштування вигляду робочого столу
Виберіть вигляд. Для вигляду робочого столу можна вибрати «Світлий», «Темний» або «Автоматичний» режим. Щоб згодом змінити опції, вибрані під час початкового налаштування, відкрийте «Системні параметри», клацніть «Вигляд», а тоді виберіть опцію. Можна також налаштувати інші параметри вигляду, наприклад колір виділення або розмір іконок бічної панелі.
Примітка. Якщо ви вибрали прискорене налаштування за допомогою опції Ваш новий Mac, цей крок буде пропущено.
Налаштування завершено
Ваш новий Mac mini готовий до роботи. Інформацію про подальші дії наведено в статті Після завершення налаштування Mac mini.