Як пристрої Apple під’єднуються до мереж Wi-Fi
Користувачі можуть конфігурувати свої пристрої Apple для автоматичного приєднання до доступних мереж Wi-Fi. Для мереж Wi-Fi, які вимагають облікові дані для входу або іншу інформацію, можна швидко відкрити параметри Wi-Fi і ввести облікові дані або скористатися профілем конфігурації, який містить назву мережі та облікові дані для входу. Будь-яка програма на пристрої може безперешкодно використовувати мережу. Завдяки низькому споживанню енергії та стабільному з’єднанню Wi-Fi програми можуть використовувати мережі Wi-Fi для надсилання push-сповіщень. Наприклад, за допомогою профілів конфігурації, надісланих на пристрій через рішення керування мобільними пристроями (MDM), можна настроїти параметри для бездротових мереж, безпеки, проксі, Cisco Fastlane, схвалення програм і автентифікації.
iOS та iPadOS підтримують стандартну конфігурацію служби VoIP як одну з опцій. Ця опція визначає стандартну програму для аудіовикликів у Контактах, Microsoft Exchange ActiveSync, Google і наборах корисних даних LDAP. Наприклад, якщо Cisco Spark вибрано стандартною програмою для викликів для контактів Exchange, тоді будь-які виклики від користувача до іншого робочого контакту типово здійснюватимуться за допомогою Cisco Spark, якщо користувач не вибере іншу типову програму.
Автоприєднання
За використання бездротових локальних мереж, які транслюють сигнал на частоті 2,4 ГГц та 5 ГГц чи 6 ГГц, перевага надається смугам 5 ГГц чи 6 ГГц, коли індикатор потужності отриманого сигналу реєструє значення вище за -68 дБм для macOS і -65 дБм для iOS та iPadOS. Позначка автоприєднання ставиться вперше, коли бездротова локальна мережа підʼєднується до macOS 10.13 або новішої, iOS 11.0 або новішої та iPadOS 13.1 або новішої.
Підтримка автентифікації та шифрування
Пристрої Apple підтримують різні методи автентифікації та шифрування, включно зі стандартами шифрування WPA, WPA2 Personal, WPA2 Enterprise, WPA3 Personal і WPA3 Enterprise. Завдяки підтримці 802.1X пристрої Apple можна інтегрувати в широкий діапазон середовищ з автентифікацією RADIUS. Пристрої Apple підтримують протоколи автентифікації 802.1X, зокрема:
EAP-TLS
EAP–TTLS (MSCHAPv2)
EAP-FAST
EAP-AKA
EAP–SIM (тільки оператор)
PEAPv0 (EAP-MSCHAPv2, найпоширеніша форма PEAP)
PEAPv1 (EAP-GTC, менш поширений, створено Cisco)
Асистент настроювання macOS підтримує автентифікацію 802.1X з іменем користувача й паролем через TTLS або PEAP.
Додаткову інформацію наведено в статті служби підтримки Apple про те, як iOS вирішує, до якої бездротової мережі підключатися автоматично.
iOS 13 та iPadOS 13.1 або новіші підтримують 192-розрядний протокол безпеки WPA3 Enterprise, заснований на алгоритмах Commercial National Security Algorithm (CNSA) Suite B, на всіх моделях iPhone 11 (або новіших) та iPad, починаючи з iPad (7-го покоління). Зверніться до свого постачальника мережевого рішення, щоб отримати інформацію щодо необхідного обладнання для точки доступу, обладнання контролера та версій коду контролера. Ці відомості знадобляться для розгортання WPA3 Enterprise.
Opportunistic Wireless Encryption (Опортуністичне бездротове шифрування)
iOS 16, iPadOS 16.1 і macOS 13 або новіші підтримують спосіб убезпечення відкритих мереж Wi-Fi за допомогою стандарту опортуністичного бездротового шифрування (Opportunistic Wireless Encryption). Цей стандарт підтримується на таких пристроях:
Моделі iPhone 12 або новіші
iPhone SE (3-тє покоління) або новіші
iPad Pro 13-дюймовий (M4)
iPad Pro 12-дюймовий (5-те покоління) або новіші
iPad Pro 11-дюймовий (3-тє покоління) або новіші
iPad Air (4-те покоління) або новіші
iPad mini (6-те покоління) або новіші
Усі моделі Mac із процесором серії M3
Усі моделі Mac із процесором серії M2
Моделі Mac із процесором серії M1:
Mac Studio (2022)
MacBook Pro (14-дюймовий, 2021)
MacBook Pro (16-дюймовий, 2021)
Важливо! Пристрої Apple потребують доступу до вашої бездротової мережі та інтернет-служб для налаштування й конфігурації. Можливо, доведеться конфігурувати ваші порти вебпроксі або брандмауера, щоб дозволити передавання даних із пристроїв Apple у мережу Apple 17.0.0.0/8. Якщо пристрої Apple усе одно не мають доступу до серверів активації Apple, iCloud або App Store, перегляньте такі статті служби підтримки Apple: Якщо пристрої Apple не отримують push-сповіщення від Apple, Роумінг у бездротових мережах у macOS для корпоративних клієнтів і Використання продуктів Apple у корпоративних мережах.