Funkcijas Screen Time iestatīšana sev, izmantojot iPad ierīci
Izmantojot Screen Time, jūs varat pārbaudīt savas lietotnes izmantošanu, ieplānot prombūtnes laiku no savām ierīcēm un ne tikai. Varat mainīt vai izslēgt jebkurus šos iestatījumus jebkurā laikā.
Prombūtnes laika no ierīces ieplānošana
Izmantojot funkciju Screen Time, jūs varat bloķēt lietotnes un paziņojumus par periodiem, kuros vēlaties atpūsties no ierīcēm. Piemēram, iespējams, jūs vēlaties ieplānot atslodzi maltīšu vai naktsmiera laikā.
Dodieties uz Settings > Screen Time, pēc tam ieslēdziet funkciju Screen Time, ja vien tā vēl nav ieslēgta.
Pieskarieties Downtime, pēc tam ieslēdziet iestatījumu Downtime.
Atlasiet Every Day vai Customize Days, pēc tam iestatiet sākuma un beigu laikus.
Atslodzes laika ieslēgšana pēc pieprasījuma
Atslodzes laikā ir pieejami tikai zvani, ziņojumi un lietotnes, ko esat izvēlējies atļaut. Jūs varat saņemt zvanus no kontaktpersonām, kuras esat atlasījis kā personas, ar kurām atļaut saziņu atslodzes laikā, un jūs varat izmantot lietotnes, kuru izmantošanu esat izvēlējies atļaut jebkurā laikā.
Kad ieslēdzat atslodzes laiku pēc pieprasījuma, piecas minūtes pirms atslodzes laika ieslēgšanas tiek nosūtīts atgādinājums. Tas paliek ieslēgts līdz dienas beigām vai līdz jūsu ieplānotā atslodzes laika sākumam, ja vien tādu esat ieplānojis.
Dodieties uz Settings > Screen Time, pēc tam ieslēdziet funkciju Screen Time, ja vien tā vēl nav ieslēgta.
Pieskarieties Downtime, pēc tam pieskarieties Turn On Downtime Until Tomorrow vai Turn On Downtime Until Schedule (ja ir ieslēgta opcija Scheduled).
Lai izslēgtu atslodzes laiku pēc pieprasījuma, pieskarieties Turn Off Downtime.
Piezīme. Jūs varat arī ieslēgt atslodzes laiku pēc pieprasījuma ģimenes locekļiem tieši viņu ierīcēs vai savā ierīcē izmantojot funkciju Family Sharing.
Ierobežojumu iestatīšana lietotņu izmantošanai
Varat iestatīt laika ierobežojumu noteiktai lietotņu kategorijai (piem., Games vai Social Networking) vai atsevišķām lietotnēm.
Dodieties uz Settings > Screen Time, pēc tam ieslēdziet funkciju Screen Time, ja vien tā vēl nav ieslēgta.
Pieskarieties App Limits, pēc tam pieskarieties Add Limit.
Atlasiet vienu vai vairākas lietotņu kategorijas.
Ja vēlaties norādīt ierobežojumus atsevišķām lietotnēm, pieskarieties kategorijas nosaukumam, lai redzētu visas lietotnes šajā kategorijā, pēc tam atlasiet lietotnes, kuras vēlaties ierobežot. Ja atlasīsit vairākas kategorijas vai lietotnes, jūsu iestatītais laika ierobežojums attieksies uz visām kategorijām vai lietotnēm.
Pieskarieties Next, pēc tam iestatiet atļauto laika daudzumu.
Lai iestatītu laika daudzumu katrai dienai, pieskarieties Customize Days, pēc tam iestatiet ierobežojumus noteiktām dienām.
Kad pabeidzat ierobežojumu iestatīšanu, pieskarieties Add.
Lai uz laiku izslēgtu visus lietotņu ierobežojumus, ekrānā App Limits pieskarieties App Limits. Lai uz laiku izslēgtu laika ierobežojumu noteiktai kategorijai, pieskarieties kategorijas nosaukumam, pēc tam izslēdziet App Limit.
Lai noņemtu ierobežojumu kategorijai, pieskarieties kategorijas nosaukumam, pēc tam pieskarieties Delete Limit.
Sakaru ierobežojumu iestatīšana
Aktivizējot funkciju Screen Time, Jūs varat atļaut vai bloķēt sakarus, tostarp ienākošos un izejošos tālruņa zvanus, FaceTime zvanus un ziņojumus no noteiktām kontaktpersonām pakalpojumā iCloud gan pastāvīgi, gan noteiktos laika periodos.
Ja vēl neesat ieslēdzis opciju Contacts pakalpojumā iCloud, dodieties uz Settings > [jūsu vārds] > iCloud, pēc tam ieslēdziet iestatījumu Contacts.
Dodieties uz Settings > Screen Time, pēc tam ieslēdziet funkciju Screen Time, ja vien tā vēl nav ieslēgta.
Pieskarieties Communication Limits, pieskarieties During Screen Time, pēc tam izvēlieties vienu no šīm opcijām, lai nodrošinātu saziņu jebkurā laikā (izņemot atslodzes laiku):
Tikai kontaktpersonas: Lai atļautu saziņu tikai ar savām kontaktpersonām.
Kontaktpersonas un grupas, kurās ir vismaz viena kontaktpersona: Lai atļautu sarunas viens pret vienu tikai ar cilvēkiem no jūsu kontaktpersonu loka un grupas sarunas, kas ietver vienu personu no jūsu kontaktpersonu loka.
Visi: Lai atļautu sarunas ar jebkuru, tostarp nezināmiem numuriem.
Augšējā kreisajā stūrī pieskarieties Back, pēc tam pieskarieties During Downtime.
Tur jau ir iestatīta opcija, kuru atlasījāt sadaļā During Screen Time Jūs varat mainīt šo iestatījumu uz konkrētām kontaktpersonām, pēc tam izvēlieties vienu no šādām opcijām:
Izvēlēties no manām kontaktpersonām: Lai atlasītu kontaktpersonas, ar kurām atļaut saziņu atslodzes laikā.
Pievienot jaunu kontaktpersonu: Lai pievienotu personu jūsu kontaktpersonām un atļautu saziņu ar šo personu atslodzes laikā.
Ja jums mēģinās piezvanīt vai nosūtīt ziņu kāds, kurš attiecīgajā brīdī jūsu Communication Limit iestatījumos būs bloķēts, šī saziņa netiks atļauta.
Ja jūs mēģināsiet piezvanīt vai nosūtīt ziņu kādam, kurš attiecīgajā brīdī jūsu Communication Limit iestatījumos būs bloķēts, personas vārds vai numurs jūsu neseno zvanu vai ziņojumu sarakstā tiks attēlots sarkanā krāsā, un saziņa netiks atļauta. Jūs ar viņiem varēsiet sazināties, kad būs mainīti saziņas ierobežojumi. Ja ierobežojums attiecas tikai uz atslodzes laiku, jūs saņemsit Time Limit ziņojumu. Jūs varēsit atsākt sakarus ar kontaktu, kad būs beidzies atslodzes laiks.
Lai atsāktu sakarus ar kontaktiem, kuri Communication Limit iestatījumos ir bloķēti, mainiet iestatījumus, sekojot norādījumiem iepriekš.
Lietotņu un kontaktpersonu izvēle, ar kurām atļaut saziņu pastāvīgi
Izmantojot funkciju Screen Time, jūs varat norādīt lietotnes, ko varat izmantot, un kontaktpersonas, ar kurām varat sazināties jebkurā laikā — tostarp atslodzes laikā (piemēram, ārkārtas gadījumā).
Dodieties uz Settings > Screen Time > Always Allowed.
Zem Allowed Apps pieskarieties vai blakus lietotnes nosaukumam, lai pievienotu to sarakstam Allowed Apps vai izdzēstu no tās.
Lai norādītu kontaktpersonas, ar kurām vēlaties atļaut saziņu, pieskarieties sadaļai Contacts.
Šeit tiek attēlota opcija, ko izvēlējāties sadaļā Communication Limits. Jūs varat mainīt šo iestatījumu uz konkrētām kontaktpersonām, pēc tam izvēlieties vienu no šādām opcijām:
Izvēlēties no manām kontaktpersonām: Lai izvēlētos konkrētas personas, ar kurām atļaut saziņu.
Pievienot jaunu kontaktpersonu: Lai pievienotu jaunu kontaktpersonu un atļautu saziņu ar šo personu.
Augšējā kreisajā stūrī pieskarieties Back.
Satura un konfidencialiatātes ierobežojumu iestatīšana
Varat bloķēt neatbilstošu saturu un iestatīt iTunes Store un App Store pirkumu ierobežojumus.
Dodieties uz Settings > Screen Time, pēc tam ieslēdziet funkciju Screen Time, ja vien tā vēl nav ieslēgta.
Pieskarieties Content & Privacy Restrictions, ieslēdziet iestatījumu Content & Privacy Restrictions, pēc tam pieskarieties opcijām, lai iestatītu satura atļaujas iTunes Store un App Store pirkumiem, lietotņu lietojumam, satura vērtējumiem un veiktu citas izvēles.
Varat arī iestatīt piekļuves kodu, kas nepieciešams iestatījumu maiņai.
Atlasīt opcijas, lai iestatītu satura ierobežojumus iTunes Store un App Store pirkumiem, lietotņu izmantošanai, satura vērtējumam un ne tikai.
Piezīme. Lai savā ierīcē (operētājsistēma iPadOS 15.1 vai jaunāka versija) ierobežotu funkciju SharePlay FaceTime zvanu laikā, atveriet Settings > Screen Time > Content & Privacy Restrictions > Allowed Apps, pēc tam izslēdziet SharePlay. Lai atļautu izmantot SharePlay, ieslēdziet to.
Lai koplietotu savus Screen Time iestatījumus un pārskatus visās savās ierīcēs, pierakstieties ar to pašu Apple ID un nodrošiniet, ka ir ieslēgts iestatījums Share Across Devices.