Svarīga informācija par iPad ierīces drošību
BRĪDINĀJUMS. Šo drošības norādījumu neievērošana var novest pie ugunsgrēka, elektrošoka, traumas, kā arī iPad ierīces vai cita īpašuma bojājumiem. Pirms iPad ierīces lietošanas izlasiet visu informāciju par drošību.
Ikdienas lietošana: lietojiet iPad ierīci uzmanīgi. Tā ir veidots no metāla, stikla un plastmasas, un tai iekšā ir jutīgi elektroniskie komponenti. iPad ierīci un tās akumulatoru var sabojāt, ja tā tiek nomesta, dedzināta, caurdurta vai saspiesta vai tā nonāk saskarē ar šķidrumu. Ja jums ir aizdomas, ka iPad ierīce vai akumulators ir bojāts, pārtrauciet iPad ierīces lietošanu, jo tas var izraisīt pārkaršanu vai traumu. Nelietojiet iPad ierīci, kam ieplaisājis ekrāns, jo šādi var gūt savainojumu. Ja jūs uztrauc tas, ka uz iPad ierīces virsmas var parādīties skrāpējumi, apsveriet maciņa vai vāciņa iegādi.
Remonts: neatveriet iPad ierīci vaļā un nemēģiniet to remontēt pats. Izjaucot iPad, varat to bojāt vai savainoties. Ja iPad ierīce tiek sabojāta vai darbojas ar kļūdām, sazinieties ar Apple vai Apple pilnvaroto pakalpojumu sniedzēju. Remontdarbos, ko neveic Apple vai Apple pilnvarotais pakalpojumu sniedzējs, var netikt izmantotas oriģinālās Apple detaļas un tikt ietekmēta ierīces drošība un funkcionalitāte. Varat atrast papildinformāciju par remontu un apkopi iPad remonta vietnē.
Akumulators: nemēģiniet pats nomainīt iPad ierīces akumulatoru. iPad ierīcē esošo litija jonu akumulatoru apkopt vai pārstrādāt drīkst Apple vai pilnvarots pakalpojumu sniedzējs. Nepareiza apkopes veikšana var izraisīt akumulatora bojājumu, kā rezultātā iespējama pārkaršana vai trauma. Akumulators ir jāpārstrādā un no tā ir jāatbrīvojas atsevišķi no mājsaimniecības atkritumiem. Nededziniet akumulatoru. Informāciju par akumulatoru nomaiņu un pārstrādi sk. Akumulatoru nomaiņai un pārstrādei veltītajā tīmekļa vietnē.
Lāzeri TrueDepth kameras sistēmā un LiDAR Scanner ir viens vai vairāki lāzeri. Ja ierīce ir bojāta vai arī tai ir kādas darbības kļūmes, šīs lāzeru sistēmas drošības apsvērumu dēļ var atspējot. Ja jūs savā iPad saņemat paziņojumu, ka lāzera sistēma ir atspējota, jums vienmēr jānodrošina, ka tās remontu veic Apple vai pilnvarots servisa nodrošinātājs. Nepareizi veikta remonta, pārveidojumu vai neoriģinālo Apple komponentu izmantošanas lāzeru sistēmās gadījumā drošības mehānismi var nedarboties pareizi, radīt apdraudējumu un acu vai ādas savainojumus.
Uzmanības novēršana: iPad ierīces lietošana noteiktos apstākļos var novērst uzmanību un izraisīt bīstamu situāciju (piem., izvairieties no austiņu izmantošanas, braucot ar divriteni, un īsziņu rakstīšanas, braucot pie automašīnas stūres). Ievērojiet likumus, kas aizliedz vai ierobežo mobilo ierīču vai austiņu lietošanu.
Navigācija: lietotnes Maps darbība ir atkarīga no datu pakalpojumiem. Šie datu pakalpojumi var tikt mainīti, un tie var nebūt pieejami visās valstīs vai reģionos, kā rezultātā ar karti un atrašanās vietu saistītā informācija var būt nepieejama, neprecīza vai nepilnīga. Salīdziniet lietotnē Maps sniegto informāciju ar apkārtni. Izvērtējiet norādījumus navigācijas laikā. Vienmēr ņemiet vērā pašreizējo ceļu stāvokli un ceļazīmes, lai novērstu iespējamās neatbilstības. Dažām Maps funkcijām nepieciešami atrašanās vietas pakalpojumi.
Uzlāde: lādējiet iPad ierīci ar iekļauto USB kabeli un strāvas adapteri. Jūs varat arī uzlādēt iPad ierīci ar “Made for iPad” vai citiem trešo pušu kabeļiem un strāvas adapteriem, kas atbilst USB 2.0 vai jaunākam standartam un piemērojamiem noteikumiem valstī, un starptautiskajiem un reģionālajiem drošības standartiem. Citi adapteri var neatbilst spēkā esošajiem drošības standartiem, un uzlāde ar šādiem adapteriem var radīt nāves vai ievainojuma risku.
Izmantojot bojātus kabeļus vai lādētājus vai veicot uzlādi vietās, kur ir mitrs, var izraisīt aizdegšanos, elektrošoku, traumu vai iPad ierīces vai cita īpašuma bojājumus. Ja iPad ierīces uzlādei, USB kabelim jābūt līdz galam ievietotam strāvas adapterī, un tikai tad adapteri var pievienot elektrības kontaktligzdai. Ir svarīgi lietošanas vai lādēšanas laikā turēt iPad ierīci un tās strāvas adapteri labi ventilētā vietā.
Uzlādes kabelis un savienotājs: izvairieties no ilgstoša ādas kontakta ar kabeli un savienotāju, kad uzlādes kabelis ir pievienots barošanas avotam, jo tas var izraisīt diskomfortu vai traumu. Jāizvairās no gulēšanas vai sēdēšanas uz uzlādes kabeļa vai savienotāja.
Ilgstoša pakļaušana karstuma iedarbībai: iPad ierīce un tās USB adapteris atbilst piemērojamajiem virsmas temperatūras standartiem un ierobežojumiem, kurus nosaka starptautiskie un reģionālie drošības standarti. Taču arī ierobežojumi nevar nodrošināt, ka pastāvīga saskare ar siltām virsmām ilgstošā laika periodā nenovedīs pie diskomforta vai traumas. Lietojiet veselo saprātu, lai izvairītos no situācijām, kad āda ir ilgstošā saskarē ar ierīci vai tās strāvas adapteri, ja ierīce darbojas vai ir savienota ar barošanas avotu. Piemēram, neguliet uz ierīces vai strāvas adaptera un nenovietojiet šādas ierīces zem segas, spilvena vai sava ķermeņa, kad tās ir savienotas ar strāvas avotu. Turiet iPad ierīci un tās strāvas adapteri labi ventilētā vietā, kad tā tiek lietota vai lādēta. Pievērsiet tam īpašu uzmanību, ja atrodaties fiziskā stāvoklī, kurā ir samazināta jūsu ķermeņa spēja uztvert siltumu.
USB strāvas adapteris: lai lietotu Apple USB strāvas adapteri drošā veidā un samazinātu apdegumu vai ierīces bojājuma iespēju, ievietojiet strāvas adapteri nepastarpināti elektrības kontaktligzdā. Nelietojiet strāvas adapteri mitrās vietās, piemēram, blakus izlietnei, vannai vai duškabīnei, un nepievienojiet un neatvienojiet strāvas adapteri ar mitrām rokām. Pārtrauciet lietot strāvas adapteri un tā kabeļus, ja ir spēkā kāds no tālāk nosauktajiem nosacījumiem.
Strāvas adapteris vai tā kontakti ir bojāti.
Strāvas kabelis ir nodilis vai citādi bojāts.
Strāvas adapteris ir pakļauts pārmērīgam mitrumam, vai arī strāvas adapterī ir ieliets šķidrums.
Strāvas adapterim pēc kritiena ir bojāts korpuss.
USB strāvas adaptera specifikācija:
Frekvence | 50–60 Hz, vienfāzes | ||||||||||
Līnijas spriegums | 100 līdz 240 Vac | ||||||||||
Izvades spriegums | Sk. strāvas adaptera izvades marķējumu |
Dzirdes zudums: klausoties skaņas lielā skaļumā, varat sabojāt savu dzirdi. Fona troksnis, kā arī ilgstoša dzirdes pakļaušana augstam skaļuma līmenim var radīt iespaidu, ka skaņas ir klusākas nekā patiesībā. Ieslēdziet audio atskaņošanu un pārbaudiet skaļumu, pirms kaut ko liekat sev pie auss. Lai saņemtu informāciju, kā iestatīt maksimālā skaļuma ierobežojumu iPad ierīcē, sk. Liela austiņu skaļuma samazināšana sadaļā Settings. Plašāku informāciju par dzirdes zudumu sk. Skaņai un dzirdei veltītajā tīmekļa vietnē.
Apple austiņas, kas tiek pārdotas komplektācijā ar iPhone tālruņiem Ķīnā (atšķiramas pēc tumšas izolācijas gredzeniem ap spraudņiem), ir radītas atbilstoši Ķīnas standartiem un ir savietojamas tikai ar iPad ierīcēm, iPhone tālruņiem un iPod touch ierīcēm
BRĪDINĀJUMS. Lai izvairītos no iespējama dzirdes zuduma, neklausieties saturu ilgstoši lielā skaļumā.
Pakļaušana radiofrekvenču enerģijai: iPad ierīce izmanto radiosignālus, lai pieslēgtos bezvadu tīkliem. Lai saņemtu informāciju par radiofrekvenču (RF) enerģiju, kas rodas no radiosignāliem, un darbībām, kuras ļauj mazināt tās iedarbību, dodieties uz Settings > General > Legal & Regulatory > RF Exposure vai sk. RF starojumam veltīto tīmekļa vietni.
Radiofrekvenču traucējumi: ievērojiet zīmes un paziņojumus, kas aizliedz vai ierobežo mobilo ierīču lietošanu. Lai arī iPad ierīce ir izstrādāta, testēta un ražota atbilstoši likumiem, kas nosaka radiofrekvenču starojumu, šāds iPad starojums var negatīvi ietekmēt citu elektronisko iekārtu darbību, radot traucējumus. Ja lietošana ir aizliegta, piemēram, to nosaka lidmašīnas noteikumi vai varas institūcijas, izslēdziet iPad ierīci, lietojiet lidmašīnas režīmu vai dodieties uz Settings > Wi-Fi un Settings > Bluetooth, lai izslēgtu iPad bezvadu raidītājus.
Medicīnisko ierīču darbības traucējumi iPad, iPad Smart Cover, Smart Folio, Smart Keyboard Folio, Magic Keyboard, kas paredzēti iPad un Apple Pencil zīmulim, satur magnētus, kā arī komponentus un/vai radio raidītājus, kas izstaro elektromagnētiskos laukus. Šie magnēti un elektromagnētiskie lauki var izraisīt medicīnisko ierīču darbības traucējumus.
Konkrētu informāciju par jūsu izmantoto medicīnisko ierīci lūdziet savam ārstam un medicīniskās ierīces ražotājam, kā arī noskaidrojiet, vai nepieciešams ieturēt drošu attālumu starp jūsu medicīnisko ierīci un iPad, iPad Smart Cover, Smart Folio, Smart Keyboard Folio, Magic Keyboard, kas paredzēti iPad vai Apple Pencil zīmulim. Ražotāji bieži sniedz ieteikumus par savu ierīču drošu lietošanu bezvadu vai magnētisko izstrādājumu tuvumā, lai novērstu iespējamos darbības traucējumus. Ja jums ir aizdomas, ka iPad, iPad Smart Cover, Smart Folio, Smart Keyboard Folio, Magic Keyboard, kas paredzēti iPad vai Apple Pencil zīmulim, traucē jūsu medicīniskās ierīces darbību, pārstājiet izmantot šīs ierīces.
Medicīniskās ierīces, piemēram, implantēti kardiostimulatori un defribilatori var saturēt sensorus, kas, atrodoties nelielā attālumā, reaģē uz magnētiem un radio raidītājiem. Lai novērstu jebkādu potenciālu mijiedarbību ar šīm ierīcēm, uzglabājiet savu iPad, iPad Smart Cover, Smart Folio, Smart Keyboard Folio, Magic Keyboard, kas paredzēti iPad un Apple Pencil zīmulim, drošā attālumā no savas ierīces (vairāk nekā 6 collas/15 cm, bet par konkrētām norādēm konsultējieties ar savu ārstu un ierīces ražotāju).
Medicīniski neatbilstoša ierīce: iPad ierīce nav medicīniska ierīce, un to nevar izmantot ārsta konsultācijas vietā. Tas nav izstrādāts un paredzēts, lai to izmantotu slimību vai citu stāvokļu diagnostikai, ārstēšanai, atvieglošanai, slimnieku aprūpei, kā arī jebkādu stāvokļu vai slimību novēršanai. Pirms pieņemat ar savu veselību saistītus lēmumus, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.
Īpaši medicīniski stāvokļi: ja jums ir jebkurš īpašs medicīnisks stāvoklis vai izjūtat simptomus, ko, jūsuprāt, iPad ierīce vai mirgojošas gaismas varētu ietekmēt (piem., lēkmes, aptumšojumi, astenopija vai galvassāpes), pirms iPad ierīces lietošanas sazinieties ar savu ārstu.
Sprādzienbīstamas vides un citi atmosfēriskie apstākļi: iPad ierīces uzlāde vai lietošana jebkurā vietā, kur ir sprādzienbīstama atmosfēra, piemēram, degvielas uzpildes vietā vai vietā, kur gaiss satur ķimikālijas vai mazas vielu daļiņas (piem., graudus, putekļus vai metāla pulveri), var būt bīstama. Pakļaujot iPad ierīci videi, kurā ir augsta rūpniecisko ķimikāliju koncentrācija, tostarp vietām, kur izgaro tādas sašķidrinātas gāzes kā hēlijs, var sabojāt iPad ierīci vai traucēt tās darbību. Ievērojiet visas zīmes un norādījumus.
Atkārtojošas kustības: ja ar iPad ierīci veicat bieži atkārtojošas kustības, piemēram, ievadot tekstu, švīkojot vai spēlējot spēles, varat izjust diskomfortu rokās, plaukstās, plaukstu locītavās, plecos, kaklā vai citās ķermeņa daļās. Ja izjūtat diskomfortu, pārtrauciet iPad ierīces lietošanu un lūdziet padomu ārstam.
Darbības ar augstu riska pakāpi: šī ierīce nav paredzēta darbībām, kur ierīces kļūme var izraisīt nāvi, traumu vai būtisku apkārtējās vides kaitējumu.
Nosmakšanas risks: daži iPad piederumi var maziem bērniem radīt nosmakšanas risku. Turiet šādus piederumus bērniem nesasniedzamā vietā.