Svarbi „Apple Watch“ saugos informacija
ĮSPĖJIMAS: Šių saugos instrukcijų nesilaikymas gali sukelti gaisrą, elektros iškrovą ar pavojų susižeisti arba gali būti padaryta žala „Apple Watch“ ar kitai nuosavybei. Prieš naudodami „Apple Watch“ perskaitykite visą toliau esančią saugos informaciją.
Priežiūra Naudokite „Apple Watch“ atsakingai. „Apple Watch“ dėklai pagaminti iš įvairių medžiagų, įskaitant toliau nurodytas medžiagas.
„Apple Watch“ dėklas iš aliuminio – 7000 serijos aliuminis, „Ion-X“ stiklas (sutvirtintas stiklas), galinė pusė iš sudėtinės medžiagos (plastiko)
„Apple Watch“ dėklas iš nerūdijančiojo plieno – nerūdijantysis plienas, safyro kristalas, galinė pusė iš keraminės medžiagos
„Apple Watch“ dėklas iš titano – titanas, safyro kristalas, galinė pusė iš keraminės medžiagos
„Apple Watch“ dėklas iš keraminės medžiagos – keraminė medžiaga, safyro kristalas, galinė pusė iš keraminės medžiagos
Į „Apple Watch“ įmontuoti jautrūs elektroniniai komponentai, kurie gali būti pažeisti laikrodį numetus, uždegus, perdūrus arba sutraiškius. Numesti arba sutrenkti „Apple Watch“ dėklai, pagaminti iš keraminės medžiagos, gali nuskilti arba įskilti. Nenaudokite pažeisto „Apple Watch“, pvz., jei įskilo ekranas arba dėklas, viduje matosi skystis arba pažeistas dirželis, nes galite susižeisti. Nešiodami laikrodį venkite dulkių ir smėlio.
Taisymas Neardykite „Apple Watch“ ir nebandykite taisyti „Apple Watch“ patys. Išardžius „Apple Watch“ jis gali būti pažeistas, atsparumas vandeniui gali būti panaikintas ir jūs galite susižeisti. Jei „Apple Watch“ pažeistas arba sutrinka jo veikla, susisiekite su „Apple“ arba įgaliotuoju „Apple“ priežiūros paslaugų teikėju. Daugiau informacijos apie priežiūros paslaugų teikimą žr. adresu support.apple.com/watch/repair/service.
Akumuliatorius Nebandykite „Apple Watch“ akumuliatoriaus pakeisti patys – galite pažeisti akumuliatorių, jis gali perkaisti, o jūs – susižeisti. „Apple Watch“ ličio jonų akumuliatorių turėtų pakeisti tik „Apple“ arba įgaliotasis priežiūros paslaugų teikėjas. Kai užsisakote akumuliatoriaus priežiūros paslaugą, galite gauti naują „Apple Watch“ (kuriuo pakeičiamas senasis). Akumuliatoriai turi būti perdirbti arba išmesti atskirai nuo buitinių atliekų. Nedeginkite akumuliatoriaus. Informacijos apie akumuliatoriaus priežiūros paslaugas ir perdirbimą žr. adresu apple.com/lt/batteries/service-and-recycling.
Dėmesio trikdymas Naudojimasis „Apple Watch“ tam tikromis aplinkybėmis gali trikdyti jūsų dėmesį ir sukelti pavojų (pavyzdžiui, neskaitykite teksto žinučių vairuodami automobilį). Laikykitės taisyklių, draudžiančių arba ribojančių mobiliųjų įrenginių naudojimą.
Žemėlapiai „Maps“, maršruto nurodymai ir vietos informaciją naudojančios programos priklauso nuo duomenų paslaugų. Šios duomenų paslaugos gali būti keičiamos be įspėjimo ir pasiekiamos ne visuose regionuose, todėl žemėlapiai, maršruto nurodymai arba vietos duomenimis paremta informacija gali būti nepasiekiama, netiksli ar neišsami. Norint naudoti kai kurias „Maps“ funkcijas, reikia „Location Services“. Palyginkite „Apple Watch“ rodomą informaciją ir aplinką bei vadovaukitės matomais ženklais, jei pastebėjote neatitikimų. Nenaudokite šių paslaugų, jei jūsų veiklai atlikti reikia viso jūsų dėmesio. Visada vadovaukitės matomais ženklais ir įstatymais bei reglamentais vietovėse, kuriose naudojate „Apple Watch“, taip pat visada vadovaukitės sveika nuovoka.
Įkrovimas Įkraukite „Apple Watch“ naudodami „Apple Watch“ magnetinį įkrovimo priedą ir su „Apple“ prekės ženklu suderinamą maitinimo adapterį (visi parduodami atskirai). „Apple Watch“ taip pat galite įkrauti kitais trečiųjų šalių maitinimo adapteriais, kurie atitinka USB 2.0 ar naujesnę versiją ir galiojančius šalies teisės aktus bei tarptautinius ir regioninius saugos standartus. Kiti adapteriai gali neatitikti saugos standartų ir įkraunant tokiais adapteriais, gali kilti mirties arba susižalojimo rizika.
Naudojantis pažeistais laidais ar įkrovikliais arba įkraunant drėgnose aplinkose kyla gaisro, elektros iškrovos, susižeidimo pavojus, gali būti padaryta žala „Apple Watch“ ar kitai nuosavybei. Kai „Apple Watch“ įkraunate naudodami magnetinį įkrovimo priedą ir maitinimo adapterį, prieš įkišdami adapterį į maitinimo lizdą įsitikinkite, kad kabelis arba „Dock“ yra visiškai į kištas į maitinimo adapterį. „Apple Watch“, „Apple Watch“ magnetinį įkrovimo priedą ir maitinimo adapterį reikia laikyti gerai vėdinamoje aplinkoje, kai įrenginį naudojate arba įkraunate.
Ilgalaikis karščio poveikis „Apple Watch“, „Apple Watch“ magnetinis įkrovimo priedas ir maitinimo adapteris atitinka galiojančius paviršiaus temperatūros apribojimo reikalavimus, nustatytus atitinkamos šalies reglamentuose ir tarptautiniuose bei regioniniuose saugos standartuose. Tačiau net šių apribojimų laikomasi, ilgalaikis kontaktas su šiltu paviršiumi gali sukelti nepatogumo jausmą ar žalą organizmui. „Apple Watch“, „Apple Watch“ magnetiniai įkrovimo priedai ir maitinimo adapteris įšils, kai jie bus prijungti prie maitinimo šaltinio. Naudojant „Apple Watch Series 3“ (GPS + Cellular), „Apple Watch Series 4“ (GPS + Cellular), „Apple Watch Series 5“ (GPS + Cellular), „Apple Watch SE“ (GPS + Cellular), „Apple Watch Series 6“ (GPS + Cellular), „Apple Watch Series 7“ (GPS + Cellular), „Apple Watch SE“ (2 kartos, GPS + Cellular), „Apple Watch Series 8“ (GPS + Cellular) arba „Apple Watch Series 9“ (GPS + Cellular) įrenginys gali įšilti. Vadovaukitės sveika nuovoka ir venkite situacijų, kuriose jūsų oda liestų „Apple Watch“, „Apple Watch“ magnetinius įkrovimo priedus arba maitinimo adapterį ilgą laikotarpį, kai įrenginiai prijungti prie maitinimo šaltinio. Pavyzdžiui, kai „Apple Watch“ įkraunamas arba „Apple Watch“ magnetiniai įkrovimo priedai ar maitinimo adapteris yra prijungtas prie maitinimo šaltinio, nemiegokite ant jų ir neuždenkite antklode, pagalve ar savo kūnu. Imkitės papildomų atsargumo priemonių, jei jūsų fizinė būklė gali daryti įtaką šilumos jutimui. Nuimkite „Apple Watch“, jei jis tampa nemaloniai įkaitęs.
Klausos pažeidimas Klausymasis dideliu garsumu gali pažeisti jūsų klausą. Esant fono triukšmui bei nuolat klausantis dideliu garsumu gali atrodyti, kad garsai skamba tyliau, nei yra iš tikrųjų. Prieš dėdami prijungtas „Bluetooth“ ausines į ausis įjunkite garso atkūrimą ir patikrinkite garsumą. Daugiau informacijos apie klausos praradimą žr. svetainėje Garsas ir klausa.
ĮSPĖJIMAS: Jei nenorite pažeisti klausos, nesiklausykite garsiai ilgą laiką.
Radijo bangų poveikis „Apple Watch“ naudoja radijo bangas, kad prisijungtų prie belaidžių tinklų. Norėdami informacijos apie radijo bangų (RF) energiją, kurią skleidžia radijo signalai, ir veiksmus, kuriuos atlikę galite sumažinti poveikį, atidarykite „iPhone“ programą „Apple Watch“, palieskite „My Watch“, tada palieskite „General“ > „About“ > „Legal“ > „RF Exposure“ arba apsilankykite adresu apple.com/legal/rfexposure.
Radijo bangų trikdžiai Laikykitės įspėjimų, draudžiančių arba ribojančių naudojimąsi elektroniniais įrenginiais. Nors „Apple Watch“ ir „Apple Watch“ magnetiniai įkrovimo priedai yra sukurti, išbandyti bei pagaminti laikantis radijo bangų skleidimą reguliuojančių reglamentų, toks „Apple Watch“ ir „Apple Watch“ magnetinių įkrovimo priedų radijo bangų poveikis gali neigiamai veikti kitų elektronikos prietaisų darbą ir sukelti jų veiklos sutrikimų. Atjunkite „Apple Watch“ magnetinius įkrovimo priedus ir išjunkite „Apple Watch“ ar naudokite režimą „Airplane Mode“, kai įrenginio naudoti negalima, pavyzdžiui, keliaujant lėktuvu arba kai to paprašo valdžios institucijos.
Medicininių įrenginių trikdžiai „Apple Watch“, kai kuriuose dirželiuose bei „Apple Watch“ magnetiniuose įkrovimo prieduose yra magnetų bei komponentų ir (arba) radijo dalių, skleidžiančių elektromagnetinius laukus. Šie magnetai ir magnetiniai laukai gali trikdyti medicininių prietaisų veikimą.
Pasitarkite su gydytoju ir medicininės įrangos gamintoju, norėdami gauti informacijos apie konkretų savo medicininį įrenginį ir sužinoti, ar reikia palaikyti saugų atstumą tarp medicininio įrenginio ir „Apple Watch“, kai kurių dirželių bei „Apple Watch“ magnetinių įkrovimo priedų. Gamintojai dažnai pateikia saugaus prietaisų naudojimo rekomendacijas, susijusias su belaidžiais arba magnetiniais produktais, kad nekiltų trikdžių. Jei įtariate, kad „Apple Watch“, kai kurie dirželiai ar „Apple Watch“ magnetiniai įkrovimo priedai trikdo medicininio prietaiso veikimą, nustokite naudoti šiuos produktus.
Tokiuose medicininiuose prietaisuose kaip implantuoti stimuliatoriai ir defibriliatoriai yra jutiklių, kurie reaguoja į netoliese esančius magnetus ir radijo dalis. Kad išvengtumėte galimų sąveikų su šiais įrenginiais, „Apple Watch“, kai kuriuos dirželius ir „Apple Watch“ magnetinius įkrovimo priedus laikykite per saugų atstumą nuo prietaiso (daugiau nei 6 col. / 15 cm, tačiau dėl konkrečių rekomendacijų pasitarkite su gydytoju ir prietaiso gamintoju).
Ne medicinos prietaisas „Apple Watch“ nėra medicinos prietaisas ir neturi būti naudojamas kaip profesionalaus medicininio sprendimo pakaitalas. Jis nėra sukurtas arba skirtas naudoti diagnozuojant ligą ar kitokią būklę, gydyti, švelninti ligos simptomus ar siekti ligos išvengti. Prieš priimdami bet kokius sprendimus dėl savo sveikatos pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.
Sveikatos būklės Prieš pradėdami arba keisdami „Apple Watch“ treniruočių programą pasitarkite su gydytoju. Treniruodamiesi būkite atsargūs ir dėmesingi. Nedelsdami nutraukite treniruotę, jei jaučiate skausmą, alpstate, svaigstate, esate išsekę arba trūksta oro. Treniruodamiesi prisiimate atsakomybę už visus susijusius pavojus, įskaitant tokios veiklos sukeltus sužeidimus. Jei turite bet kokių sveikatos sutrikimų, kuriuos galėtų veikti „Apple Watch“ (pvz., traukuliai, priepuoliai, akių nuovargis ar galvos skausmai), prieš naudodami „Apple Watch“ pasitarkite su gydytoju.
Sprogios ir kitokios aplinkos sąlygos „Apple Watch“ įkrovimas ar naudojimasis galimai sprogiose vietose, kurių ore yra labai degių cheminių medžiagų, garų ar dalelių (pvz., grūdų, dulkių ar metalo miltelių), gali būti pavojingas. „Apple Watch“ naudojant aplinkoje, kurioje aptinkamos didelės pramoninių chemikalų koncentracijos, įskaitant netoli garuojančias suskystintas dujas, pvz. helį, „Apple Watch“ gali būti pažeistas arba gali suprastėti jo veikimas. Laikykitės visų įspėjimų ir instrukcijų.
Pavojinga veikla „Apple Watch“ nėra skirtas naudoti ten, kur jo gedimas galėtų sukelti mirtį, sužalojimų ar daryti didelę žalą aplinkai.
Užspringimo pavojus Kai kurie „Apple Watch“ dirželiai mažiems vaikams gali kelti pavojų užspringti. Saugokite šiuos dirželius mažiems vaikams nepasiekiamose vietose.
Odos jautrumas Tam tikros medžiagos, naudojamos juvelyriniuose dirbiniuose, laikrodžiuose ir kituose dėvimuose daiktuose, kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją, kai tos medžiagos liečia odą ilgą laiką. Tai gali įvykti dėl alergijų, aplinkos veiksnių, ilgalaikio sąlyčio su dirgikliais, pvz., muilu, prakaitu, arba dėl kitų priežasčių. Jei sergate alergija arba jūsų oda yra jautri dėl kitų veiksnių, padidėja galimybė, kad nešiodami bet kurį dėvimą įrenginį jausite dirginimą. Jei žinote, kad jūsų oda yra jautri, nešiodami „Apple Watch“ būkite itin rūpestingi. „Apple Watch“ gali dirginti labiau, jei dirželį užsegsite per stipriai. Periodiškai nusiimkite „Apple Watch“, kad jūsų oda galėtų kvėpuoti. Jei „Apple Watch“ ir dirželis bus švarūs bei sausi, odos dirginimo galimybė sumažės. Jei oda paraudonavo, pabrinko, jei ją niežti arba ji kitaip dirginama ar varžoma aplink vietą, kurioje prisegtas „Apple Watch“, nusiimkite „Apple Watch“ ir prieš segdami jį vėl pasitarkite su gydytoju. Jei laikrodį naudosite toliau (net jei simptomai nuslūgo), dirginimas gali atsinaujinti arba padidėti.
„Apple Watch“ modeliuose, kurių dėklai pagaminti iš nerūdijančiojo plieno arba aliuminio, kai kurių „Apple Watch“ dirželių dalyse iš nerūdijančiojo plieno, „Hermès“ dirželių metalinėse dalyse ir laikrodžio bei dirželių magnetuose yra šiek tiek nikelio. Nėra tikėtina, kad liečiant šias dalis galimas sąlytis su nikeliu, bet klientai, kurie serga alergija nikeliui, dėvėdami šias dalis turėtų būti rūpestingi, kol nebus tikri, kad nejaučia alerginės reakcijos.
„Apple Watch“ dėkle ir „Apple Watch“ dirželiuose yra akrilo ir metakrilo liekanų. Akrilo ir metakrilo liekanų randama daugelyje vartojimo produktų, kurie liečia odą, pvz., lipniuose tvarsčiuose. Kai kurie žmonės gali būti jautrūs arba po tam tikro laiko tapti jautresni šioms medžiagoms. „Apple Watch“ ir jo dirželiai sukurti taip, kad akrilo ir metakrilo liekanų turinčios dalys tiesiogiai jūsų odos neliestų.
„Apple Watch“ ir „Apple Watch“ dirželiuose naudojamos medžiagos atitinka juvelyrinių dirbinių standartus, kuriuos nustatė JAV vartojimo produktų saugos komisija, taikomus Europos reglamentus ir kitus tarptautinius standartus.
Naudotojai Australijoje daugiau informacijos gali rasti internetinės saugos išteklių svetainėje.