A Mac beépített kamerájának használata
Számos Mac rendelkezik beépített FaceTime, vagy FaceTime HD kamerával, a kijelző felső szélén. Ha olyan appot nyit meg – például a FaceTime vagy a Photo Booth –, vagy olyan funkciót használ – például a Korrektúra vagy a fejmutató – amely képes használni a kamerát, a kamera automatikusan bekapcsol. A kamera mellett egy zöld jelzőfény világít, ezzel jelezve, hogy a kamera bekapcsolt állapotban van. A kamera (és a zöld fény) kikapcsol, amikor bezár vagy kilép minden olyan appból vagy funkcióból, amely a kamerát használja.
Hozzáférés beállítása a kamerához
Eldöntheti, hogy mely appoknak engedélyezi a Mac kamerájának használatát. Lásd: Hozzáférés beállítása a kamerához.
Fotó készítése vagy videó rögzítése
Fotó vagy videó készítése önmagáról: Lásd: Fotó készítése vagy videó rögzítése a Photo Booth appban.
Fotó vagy videó készítése a képernyőjéről: Lásd: Képernyőfotó és képernyőfelvétel készítése.
Képminőség javítása
A kamera tisztítása: Használjon egy puha, szálmentes kendőt a kamera megtörléséhez.
A megvilágítás módosítsa: Győződjön meg arról, hogy megfelelően meg van világítva elölről, de nincs túl sok fény az Ön háta mögött, például álljon arccal az ablakok felé.
A Wi-Fi-kapcsolat javítása: Menjen közelebb a Wi-Fi-routerhez, és győződjön meg róla, hogy nincsenek tárgyak, például felek a jel útjában.
Appbeállítások módosítása: Előfordulhat, hogy bizonyos appok lehetővé teszik a kamera minőségének módosítását. Ellenőrizze az appbeállításokat, és módosítsa azokat, ha szükséges.
iPhone használata webkameraként: Csatlakozhat egy támogatott iPhone-hoz, és használhatja a kameráját a Mac beépített kamerája helyett. Lásd: iPhone használata webkameraként a Macen.
Kameraproblémák elhárítása
Lásd a következő Apple támogatási cikket: Ha a beépített kamera nem működik a Macen.
A kamera adott appokkal történő használatával kapcsolatban a FaceTime felhasználói útmutató, az Üzenetek felhasználói útmutató, valamint a Photo Booth felhasználói útmutató tartalmaz további információt.