Tartalom szinkronizálása a Macje és iPhone-ja, iPadje vagy iPod toucha között
Kiválaszthatja a Macje és az eszköze között szinkronizálni kívánt adatokat. Szinkronizálhatja az adott típusú elemeket (például az összes videóját vagy fotóját). De ki is választhat adott elemeket (például adott videókat vagy könyveket), így nagyobb irányítással rendelkezik.
Miután kijelölte a tartalmakat, amelyeket szinkronizálni szeretne, az elemek minden alkalommal frissítve lesznek, amikor szinkronizálja eszközét és a Macjét.
Amikor először állítja be a szinkronizálást, csatlakoztatnia kell az eszközt a Machez USB- vagy USB-C-kábellel. Az eszköz csatlakoztatása után az eszköz ikonja megjelenik a Finder oldalsávján, és az ikon kijelölésével megjelennek a szinkronizálási beállítások. Ezután kiválaszthatja a szinkronizálni kívánt elemeket.
Ha (iOS 5 vagy újabb verziójú) iPhone-t vagy iPadet használ, beállíthatja, hogy szinkronizálás vezeték nélkül is megtörténjen, ha a Mac és az eszköz azonos Wi-Fi-hálózathoz csatlakozik. Lásd: Tartalom szinkronizálása a Macje és iPhone-ja, iPadje vagy iPod toucha között Wi-Fi-n keresztül.
További információ a szinkronizálásról: A Mac és más eszközök szinkronizálásának bemutatása.
Egy tartalomtípus összes elemének szinkronizálása
Csatlakoztassa a készüléket a Macjéhez.
Az eszközt csatlakoztathatja USB- vagy USB-C-kábellel, illetve Wi-Fi-kapcsolattal. Lásd: Tartalom szinkronizálása a Macje és iPhone-ja, iPadje vagy iPod toucha között Wi-Fi-n keresztül.
A Mac Finder appjában jelölje ki az eszközt a Finder oldalsávján.
Ha az eszközét USB-kábellel csatlakoztatta a Macjéhez, mégse látja az eszközét a Finder oldalsávon, tekintse meg az alábbi részt: Ha az eszköze nem jelenik az oldalsávon.
A gombsávon kattintson a szinkronizálni kívánt tartalmakra.
Megjegyzés: Ha használja az iCloud-fotókat és az Apple Musicot, a fotók és a zenék automatikusan szinkronizálódnak az iCloudon keresztül. Ha a Zene vagy a Fotók elemre kattint, nem jelenik meg szinkronizálási beállítás.
Ha be szeretné kapcsolni egy adott típusú elem szinkronizálását, jelölje be a „[tartalomtípus] szinkronizálása a(z) [eszköz neve] eszközre” jelölőmezőt. A filmek szinkronizálásához például jelölje be a „Filmek szinkronizálása a(z) [eszköz neve] eszközre” jelölőmezőt.
Ha a jelölőmező be van jelölve, a szinkronizálás mindig lezajlik az eszközére az adott típus összes elemén.
Ismételje meg a 3. és 4. lépést a szinkronizálni kívánt összes tartalomtípus esetében.
Az ablak alján futó sáv jeleníti meg az eszközön a szinkronizálás után fennmaradó szabad helyet. A mutatót a sávra helyezve részleteket tekinthet meg a szinkronizált tartalomról.
Amikor készen áll a szinkronizálásra, kattintson az Alkalmazás gombra.
Kiválaszthatja, hogy a Mac és az eszköz automatikusan szinkronizálva legyen, amikor összekapcsolja azokat. Lásd: Automatikus szinkronizálás be- és kikapcsolása.
FIGYELMEZTETÉS: Ha töröl egy automatikusan szinkronizált elemet a Macről, a törölt elemet a rendszer a következő szinkronizáláskor eltávolítja az eszközről.
Ha egy adott tartalomtípus összes eleme helyett egyes elemeket szeretne szinkronizálni, olvassa el a következőket:
Mielőtt leválasztja az eszközt a Macről, kattintson a Kiadás gombra a Finder oldalsávján.