Dock-riba Macis
Ekraani allosas asuv Dock-riba on mugav koht sageli kasutatavate rakenduste ja dokumentide hoidmiseks.
Rakenduse või faili avamine. Klõpsake Dock-ribal rakenduse ikooni või klõpsake Dock-ribal ikooni Launchpad , et kuvada kõik Macis olevad rakendused, seejärel klõpsake soovitud rakendusel. Samuti saate otsida rakendust Spotlighti abil (menüüriba ülemises paremas nurgas), seejärel avada rakenduse otse Spotlighti otsingutulemustest. Hiljuti avatud rakendused kuvatakse Dock-riba keskmises jaotises.
Rakenduse sulgemine. Kui klõpsate avatud akna ülemises vasakus nurgas oleval punasel punktil, siis aken suletakse, kuid rakendus jääb avatuks. Avatud rakenduste all kuvatakse Dock-ribal must täpp. Rakenduse sulgemiseks Control-klõpsake Dock-ribal rakenduse ikoonil ning klõpsake Quit.
Üksuse lisamine loendisse Dock-ribale. Lohistage üksus soovitud kohta. Paigutage rakendused Dock-riba vasakusse ossa ning failid ja kaustad paremasse ossa.
Üksuse eemaldamine Dock-ribalt. Lohistage see Dockilt välja. Üksust ei eemaldata iMacist, vaid ainult Dock-ribalt.
Kõige kuvamine, mis on Macis avatud. Mission Controli avamiseks vajutage klaviatuuril klahvi Mission Control või pühkige kolme sõrmega puuteplaadil. Vaadake avatud aknaid, töölauaruume, täisekraanil rakendusi jm ning vahetage nende vahel hõlpsalt. Samuti saate lisada Dock-ribale ikooni Mission Control . Vt. Avatud akende ja ruumide vaatamine Macis Mission Controliga.
Rakenduse kõikide avatud akende kuvamine. Rakenduse kõikide avatud akende kuvamiseks klõpsake Dock-ribal tugevalt rakendusel. Force-klõpsamiseks klõpsake, seejärel vajutage sügavamalt.
Vihje: Dock-riba välimuse ja funktsioonide muutmiseks klõpsake jaotises System Settings valikul Desktop & Dock. Tehke Dock-riba suuremaks või väiksemaks, teisaldage see ekraani vasakusse või paremasse serva, määrake see peitu, kui te seda ei kasuta jm.
Lisateabe hankimine. Vt. Dock-riba kasutamine Macis.