Українські Сили оборони від початку 2024 року отримали понад 6 тисяч далекобійних ударних дронів. Про це повідомили у Міністерстві оборони. У відомстві розповіли, що для глибинних ударів по території Росії […]
Запис У 2024 році Сили оборони отримали 6 тисяч далекобійних дронів спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Українські Сили оборони від початку 2024 року отримали понад 6 тисяч далекобійних ударних дронів.
Про це повідомили у Міністерстві оборони.
У відомстві розповіли, що для глибинних ударів по території Росії застосовують безпілотники «Лютий», Firepoint та інші.
Більшість моделей далекобійних дронів, які уражають важливі об’єкти країни-агресорки, невідомі широкому загалу з міркувань таємності та безпеки.
Однак, у відкритому доступі є достатньо інформації про найвідоміший на сьогодні український ударний безпілотник далекої дії – «Лютий», який завдає росіянам великих проблем.
За даними видання «Українська правда», перше бойове застосування українського далекобійного ударного безпілотника «Лютий» відбулося 3 травня 2023 року. Тоді була уражена російська нафтобаза в селі Волна на Таманському півострові. Вона розташована на узбережжі Чорного моря.
На той час це був єдиний готовий екземпляр БПЛА «Лютий» у Силах оборони України. Його застосування по важливому об’єкту на території країни-агресорки було експериментом, щоб дізнатися, чи зможе безпілотник виконати поставлене завдання з ураження цілей в глибокому тилу супротивника. Наразі дрон уже здійснив багато уражень російських об’єктів.
Фюзеляж дрона «Лютий» виконаний у вигляді інтегрального двобалкового низькоплану. Його виробляють зі скловолокна з епоксидною смолою. Також у конструкції застосовується армування металевою сіткою та фанера для надання жорсткості.
Безпілотник має фіксоване колісне шасі для злету шляхом розгону на злітно-посадковій смузі або автомобільній дорозі з гарним покриттям. У рух «Лютий» приводиться за допомогою двигуна внутрішнього згорання з трьохпропелерним гвинтом штовхаючого типу, що розміщений в кормовій частині.
У носовій частині розташований великий капот, який відкриває доступ до відсіку з бойовою частиною, яка може мати вагу 75 кілограмів.
Конструкція безпілотного літака для спрощення логістики передбачає розбирання на окремі основні деталі.
У листопаді Володимир Зеленський заявив, що у 2025 році Україна планує виробити щонайменше 30 000 далекобійних дронів.
Запис У 2024 році Сили оборони отримали 6 тисяч далекобійних дронів спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Міністерство оборони Словаччини обрало новий військово-транспортний літак C-390 від бразильської компанії Embraer. Про це повідомляє офіційна сторінка компанії у мережі X. Як зазначили в міністерстві, 10 грудня 2024 року був […]
Запис Словаччина обрала транспортний літак Embraer C-390 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Міністерство оборони Словаччини обрало новий військово-транспортний літак C-390 від бразильської компанії Embraer.
Про це повідомляє офіційна сторінка компанії у мережі X.
Як зазначили в міністерстві, 10 грудня 2024 року був підписаний лист про наміри, в межах якого Словаччина придбає у компанії Embraer три військово-транспортні літаки C-390.
Наразі сторони проведуть обговорення щодо умов і, як очікується, підпишуть відповідний контракт у 2025 році.
Лист про намір був підписаний під час візиту словацької делегації до Бразилії, де вони змогли самі ознайомитися з виробничими процесами літака, оцінити його якість та оглянути готовий зразок.
Військово-транспортний літак KC-390 на сьогодні по праву посідає місце одного з найуспішніших транспортних літаків у своєму класі.
Словаччина стала сьомою європейською країною, яка обрала для себе бразильський транспортний літак С-390. Таким чином, літак замовлений або вже постачається таким країнам: Португалія, Нідерланди, Австрія, Чехія, Швеція та Угорщина.
Військово-транспортний літак C-390 від бразильської компанії Embraer – це багатофункціональний двомоторний транспортний реактивний літак середньої дальності.
Крім перевезення різноманітних вантажів, він може здійснювати пошуково-рятувальні операції, медичну евакуацію та дозаправляти літаки у повітрі.
Максимальна вантажність літака становить 23 тонни.
При такому навантаженні C-390 може здійснювати перельоти на відстань 2590 км, а з корисним навантаженням 13,3 тонни – 4800 км. Перегонна дальність польоту C-390 – понад 6000 км.
Запис Словаччина обрала транспортний літак Embraer C-390 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>За 11 місяців 2024 року Міністерство оборони України передало понад 1,2 млн безпілотників різних типів для Сил оборони. Ще 100 000 надійдуть до кінця грудня. Поставки включають розвідувальні, ударні та […]
Запис Сили оборони отримали понад 1,2 млн дронів від Міноборони спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>За 11 місяців 2024 року Міністерство оборони України передало понад 1,2 млн безпілотників різних типів для Сил оборони.
Ще 100 000 надійдуть до кінця грудня.
Поставки включають розвідувальні, ударні та FPV-дрони-камікадзе, повідомили на сайті оборонного відомства.
Зокрема, до Сил оборони України надійшло понад 40 000 розвідувальних мультироторних дронів, серед яких понад 12 000 «нічних». Військові також отримали 5 000 розвідувальних БПЛА літакового типу, таких як Shark, «ГОР», «Фурія» та інші.
За даними Міноборони, від початку року було передано понад 6 000 одиниць ударних дронів глибинного ураження, серед яких Ан-196 «Лютий», Firepoint та інші.
Крім того, поставлено понад 2 000 багаторазових мультироторних ударних БПЛА, як-от Nemesis, «Кажан», «Вампір». Окрім того, військові отримали понад 5 000 FPV-коптерів багаторазового використання.
Ще 1,1 млн FPV-дронів-камікадзе на замовлення Міноборони відповідно до потреб бойових підрозділів Сил оборони було передано Держспецзвʼязком.
Також до кінця року планується передати ще близько 100 000 безпілотників, розповіли у Міністерстві оборони.
В обороному відомстві наголосили, що забезпечення українських воїнів сучасними безпілотниками залишається пріоритетом.
Директор департаменту закупівель Міністерства оборони Гліб Канєвський на початку листопада розповів, що цьогоріч оборонне відомство витратило 50 млрд грн на розвиток галузі БПЛА.
Зокрема, на далекобійні дрони витратили 20 млрд грн. Довгострокові контракти на виготовлення таких безпілотних літальних апаратів вже отримали п’ять українських компаній.
На 2024-2025 роки Міністерство оборони спільно з Мінцифри законтрактувало 1,8 млн дронів на майже 147 млрд грн. Йдеться про широкий спектр моделей, що виконують різні завдання на полі бою.
Запис Сили оборони отримали понад 1,2 млн дронів від Міноборони спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Палата громад парламенту Канади затвердила виділення 587 млн доларів США на військову допомогу Україні. Про це повідомляє видання “Укрінформ”. Як зазначає кореспондент видання, ці кошти враховані у бюджетному документі країни, […]
Запис Канада затвердила 600 млн доларів на військову допомогу Україні спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Палата громад парламенту Канади затвердила виділення 587 млн доларів США на військову допомогу Україні.
Про це повідомляє видання “Укрінформ”.
Як зазначає кореспондент видання, ці кошти враховані у бюджетному документі країни, який, окрім власної оборони, буде спрямований на підтримку України.
Зі свого боку, міністр оборони Канади Білл Блер заявив про спрямування коштів на закупівлю артилерійських боєприпасів, які так необхідні Україні.
Крім цього, кошти підуть на навчання українських військових та закупівлю відповідного обладнання для Сил оборони України.
Окрім безпосередньої військової допомоги, парламент Канади виділив кошти в сумі 35 млн доларів США для фінансування гуманітарного розмінування території України та підтримки і захисту кіберпростору.
Додатково Канада виділить у межах країн G7 кредит на суму 5 млрд канадських доларів (3,7 млрд доларів США), а його погашення здійснюватиметься з прибутків від заморожених російських активів.
У межах країн G7, які разом планують виділити Україні кредит на 50 млрд доларів США, приєдналась і Японія, яка зі свого боку виділить 3,08 млрд доларів, які також будуть погашені з прибутку від заморожених російських активів.
Окрім того, 22 жовтня 2024 року стало відомо, що Велика Британія надасть Україні позику розміром 2,26 мільярда фунтів стерлінгів (2,94 млрд доларів) в межах кредиту від G7.
Нагадаємо, що програми країн G7 для України передбачає надання 50 мільярдів доларів кредиту. Гроші будуть спрямовані на військові і бюджетні потреби та на відновлення зруйнованого війною. Кредит буде погашений коштом прибутків від заморожених російських активів, які перебувають під санкціями країн Заходу
Проте, наразі не зрозуміло, як саме будуть розподілені кредитні гроші та на які потреби. Та чи будуть партнери ставити перед Україною обмеження щодо типів витрат.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що Сполучені Штати оголосили про виділення Україні 20 мільярдів доларів кредитних коштів у межах ініціативи «Групи семи» Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans.
Запис Канада затвердила 600 млн доларів на військову допомогу Україні спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>У Таганрозі авіаційний завод із будівництва та ремонту літаків ДРЛВ А-50 зазнав комбінованої атаки. Про атаку та пошкодження промислового підприємства повідомив губернатор Ростовської області Юрій Слюсарь. Як зазначають російські пропагандисти, […]
Запис У Таганрозі атакували завод із будівництва літаків ДРЛВ А-50 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>У Таганрозі авіаційний завод із будівництва та ремонту літаків ДРЛВ А-50 зазнав комбінованої атаки.
Про атаку та пошкодження промислового підприємства повідомив губернатор Ростовської області Юрій Слюсарь.
Своєю чергою, місцеві жителі підтверджують удар по території заводу, що знаходиться на вулиці Ціолковського, на території якого, відповідно до фото- та відеоматеріалів, сталася пожежа.
Атака відбулася близько 4-ї години ранку, а деякі російські інформаційні ресурси повідомляють, що з використанням балістичних ракет ATACMS та ракет-дронів «Паляниця».
До цього місцеві жителі повідомляли про дивні звуки в небі, після чого пролунали вибухи. Також, за словами місцевих, після вибухів почалися проблеми з електроенергією та опаленням.
Треба зазначити, що Таганрозький авіаційний завод є одним із російських підприємств, сертифікованих для проведення ремонту та модернізації літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50.
До цього, авіаційний завод був атакований 9 березня 2024 року, коли, за інформацією російських ЗМІ, значна кількість безпілотників атакувала територію підприємства, у тому числі складальний ангар.
Тоді повідомлялось, що близько 41 безпілотника були націлені на різні військові об’єкти міста. За словами місцевих жителів, вони чули не менше п’яти вибухів.
Також, помітні сліди підпалу на даху ангара, що свідчить про пожежу. Треба зазначити, що атаковані ангари були місцем остаточного складання літаків.
Нагадаємо, що на початку березня 2024 року, глава «Ростех» – Сергій Чемезов, повідомив, що підприємство відновить виробництво літаків А-50.
За його словами, відновлення виробництва відбувається через потребу у цих літаках Повітряно-космічних сил РФ, а також через зацікавленість іноземних країн.
Він зазначив, що виробництво обов’язково відновлять, оскільки підприємства мають відповідні потужності для виробництва як радарної станції, так і самих літаків.
Запис У Таганрозі атакували завод із будівництва літаків ДРЛВ А-50 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Ударні безпілотники уразили нафтобазу «Роснефть» у Брянську. Про це повідомляє російський ресурс Astra. Атакованим безпілотниками об’єктом стала нафтобаза ПАТ «Роснефть», на території якої розміщено 25 резервуарів із нафтопродуктами. Своєю чергою, […]
Запис Нафтобазу «Роснефть» у Брянську уразили безпілотники спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Ударні безпілотники уразили нафтобазу «Роснефть» у Брянську.
Про це повідомляє російський ресурс Astra.
Атакованим безпілотниками об’єктом стала нафтобаза ПАТ «Роснефть», на території якої розміщено 25 резервуарів із нафтопродуктами.
Своєю чергою, в офіційному повідомленні місцевої влади зазначається, що внаслідок атаки сталося займання виробничого об’єкта.
Міністерство оборони Росії повідомляє про перехоплення 14 безпілотників над Брянською областю, які були успішно знищені. Причини займання нафтобази ймовірно пов’язані з падінням уламків від збитих безпілотників.
Відповідно до інформації від українського геоінт-проєкту «Кіберборошно», було геолоковано місце знімання пожежі на нафтобазі, яке знаходиться за координатами 53.208897, 34.462425.
Геолокувавши місце, також вдалося точно визначити об’єкт, який був уражений та знаходиться за координатами 53.225356, 34.457308.
Брянська область межує з Україною, а саме місто розташоване на відстані більше ніж 100 км від кордону.
Треба зазначити, що, відповідно до супутникових знімків від Google Maps, нафтобаза раніше вже була атакована, про що свідчить обгорілий резервуар.
Саме на цій нафтобазі 25 квітні 2022 року розпочалася сильна пожежа, і за повідомленнями місцевих жителів, перед пожежею прогриміло два сильних вибухи.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що у ніч на 29 листопада у Ростовській області РФ сталася пожежа на комбінаті «Атлас» після атаки ударних безпілотників.
Комбінат «Атлас» спеціалізується на зберіганні та постачанні нафтопродуктів, зокрема, армії РФ. Об’єкт знаходиться на відстані понад сто кілометрів від лінії фронту.
Запис Нафтобазу «Роснефть» у Брянську уразили безпілотники спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Державний департамент США схвалив продаж Україні систем життєзабезпечення багатоцільових винищувачів F-16. Про це йдеться на сайті Агентства зі співробітництва у сфері безпеки та оборони (абревіатура DSCA). У можливий іноземний продаж […]
Запис У США схвалили продаж Україні систем життєзабезпечення F-16 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Державний департамент США схвалив продаж Україні систем життєзабезпечення багатоцільових винищувачів F-16.
Про це йдеться на сайті Агентства зі співробітництва у сфері безпеки та оборони (абревіатура DSCA).
У можливий іноземний продаж також входить обладнання за орієнтовною вартістю 266,4 мільйона доларів.
Уряд України звернувся з проханням придбати:
Основними підрядниками будуть компанії Sabena, Lockheed Martin Aeronautics та Pratt and Whitney.
“Цей запропонований продаж покращить здатність України протистояти поточним і майбутнім загрозам шляхом додаткового оснащення її для виконання місій із самооборони та регіональної безпеки за допомогою більш надійних можливостей протиповітряної оборони”, – йдеться на сайті DSCA.
Фактична вартість у доларах буде нижчою залежно від остаточних вимог, бюджетних повноважень і підписаних договорів купівлі-продажу, якщо та коли вони будуть укладені.
У вересні цього року Департамент оборони США замовив для України обладнання з обслуговування винищувачів F-16. Підписаний контракт вартістю 14.3 мільйона доларів США розрахований на виконання до 30 вересня 2025 року, після чого обладнання буде передане Україні.
В рамках цього замовлення Україні буде передано дві транспортабельні транспондерні приладові системи посадки з відповідними системами Conex і причепами з запасними компонентами до літаків.
Окрім США, Нідерланди передають запасні частини та обладнання для обслуговування та ремонту українських F-16 загальною вартістю 80 млн євро.
З запчастинами та озброєнням до винищувачів F-16 Україні допоможе Норвегія, про що стало відомо наприкінці жовтня. Нова допомога Норвегії на суму 118.8 млн доларів буде виділятись як грант через американський механізм JUMPSTART.
Також від Норвегії Україна отримає 6 винищувачів, ще 19 анонсувала Данія, 24 – Нідерланди і 30 – Бельгія.
Запис У США схвалили продаж Україні систем життєзабезпечення F-16 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Білоруський оборонно-промисловий комплекс завершив випробування зенітної ракети 9М318, розробленої для комплексу протиповітряної оборони «Бук-МБ2». Про це повідомив державний військово-промисловий комітет Білорусі. За даними моніторингового проєкту «Беларускі Гаюн», випробування ракети відбулися […]
Запис У Білорусі випробували зенітну ракету для вітчизняного комплексу ППО спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Білоруський оборонно-промисловий комплекс завершив випробування зенітної ракети 9М318, розробленої для комплексу протиповітряної оборони «Бук-МБ2».
Про це повідомив державний військово-промисловий комітет Білорусі.
За даними моніторингового проєкту «Беларускі Гаюн», випробування ракети відбулися поблизу кордону з Україною, на території колишнього 41-го авіаційного полігону, який з 1960-х років використовувався для тренувань із бомбометання.
Наразі ця територія охоплена новою зоною обмеження польотів, що діє до 20 грудня 2024 року. Заборонено польоти всіх видів повітряних суден на висотах до 20 кілометрів.
Ракета розробляється дослідно-конструкторським бюро «ТСП», перші її випробування відбулися 27 лютого 2020 року, також випробування проводилися у березні 2023 року.
Представники білоруського ОПК зазначають, що ракета створена з використанням композитних матеріалів, а її головка самонаведення здатна виявляти цілі, виготовлені за технологіями малої помітності.
9М318 призначена для ураження швидкісних аеродинамічних маневрених цілей, тактичних балістичних, крилатих, авіаційних і протикорабельних ракет та вертольотів.
Також, за повідомленнями розробників, ракета може працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії, а також уражати надводні та радіоконтрастні наземні цілі. Заявлена дальність ураження цілей складає 70 кілометрів на висотах від 15 метрів до 25 кілометрів.
Комплекс протиповітряної оборони «Бук-МБ2», який також іноді фігурує під назвою «Бук-МБ3К» – це флагманський проєкт ДКБ «ТСП», який можна назвати білоруською версією радянсько-російського ЗРК «Бук».
Комплекс базується на колісному шасі білоруського виробництва МЗКТ-692250 з колісною формулою 8х8.
Для білоруського ЗРК розробили нову радіолокаційну станцію з фазованою антенною решіткою, нову оптико-електронну систему виявлення і супроводу цілей, яка включає в себе лазерний далекомір, тепловізор і оптичний канал виявлення та супроводу цілей.
Відомо, що ОЕС може виявляти цілі по типу винищувача МиГ-29 на відстанях до 40 кілометрів, а за допомогою РЛС – до 130 кілометрів.
Електроніка комплексу може забезпечувати одночасне виявлення та відстежування до 6 повітряних цілей.
ЗРК планується оснащувати зенітними ракетами вітчизняного виробництва 9М318 і 9М38МБ, які фактично є модифікованими клонами російських ЗУР 9М317 і 9М38 відповідно.
Ракета 9М318 відрізняється від «базової» 9М317 головним чином наявністю активної радіолокаційної головки самонаведення.
Запис У Білорусі випробували зенітну ракету для вітчизняного комплексу ППО спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Сполучені Штати оголосили про виділення Україні 20 мільярдів доларів кредитних коштів у межах ініціативи «Групи семи» Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans. У міністерстві фінансів США розповіли, що ініціатива загалом передбачає […]
Запис Сполучені Штати надали Україні кредит на 20 млрд доларів спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Сполучені Штати оголосили про виділення Україні 20 мільярдів доларів кредитних коштів у межах ініціативи «Групи семи» Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans.
У міністерстві фінансів США розповіли, що ініціатива загалом передбачає виділення 50 мільярдів доларів.
Це фінансування буде сплачене коштом надходжень отриманих від заморожених активів Росії.
«Фінансування забезпечить Україні необхідну підтримку в захисті від неспровокованої агресивної війни», – заявила міністерка фінансів Дженет Єллен.
За її словами, «ці дії зміцнять позиції України в захисті свого суверенітету і досягненні справедливого миру».
«Путін… розраховує на те, що ми втомимося і зрештою відступимо. Але завдяки творчому підходу до розробки політики і єдності «Групи семи» ми надсилаємо безпомилковий сигнал про рішучість, змушуючи Росію, а не платників податків у нашій коаліції, все більше нести витрати на її незаконну війну», – наголосила очільниця Міністерства фінансів США.
Ще 23 жовтня Рада Євросоюзу погодила, якими будуть внески від країн «Групи семи» для кредиту Україні у 50 мільярдів доларів коштом прибутків від російських заморожених активів.
Зокрема, згідно з останніми домовленостями, ЄС надасть не 35, а 20 мільярдів доларів.
Ще 20 мають надійти від Сполучених Штатів, у той час, як Велика Британія, Канада та Японія нададуть по 3,3 мільярда кожна.
Кожен з учасників позики для України надаватиме власний кредит.
Погашення та обслуговування всіх кредитів відбуватиметься за рахунок надприбутків, отриманих від заморожених російських активів.
Сполучені Штати також виділять 35 мільйонів доларів у 2025 році в межах міжнародної підтримки гуманітарного розмінування території України.
Запис Сполучені Штати надали Україні кредит на 20 млрд доларів спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>У США на острові Гуам перехопили балістичну ракету середньої дальності повітряного базування під час випробувань. В Агентстві протиракетної оборони США розповіли, що це перші успішні випробування поблизу острову Гуам. Це […]
Запис На Гуамі провели тестове перехоплення балістичної ракети середньої дальності спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>У США на острові Гуам перехопили балістичну ракету середньої дальності повітряного базування під час випробувань.
В Агентстві протиракетної оборони США розповіли, що це перші успішні випробування поблизу острову Гуам.
Це стало важливою віхою в розвитку обороноздатності острова. Успішне перехоплення є частиною ініціативи з розробки системи оборони Гуаму.
Під час випробувань Flight Experiment Mission-02 (FEM-02), система Aegis, інтегрована з новим радаром AN/TPY-6 і системою вертикального запуску, випустила ракету Standart Missile-3 Block IIA.
Ця ракета, виготовлена компанією RTX Corp, успішно перехопила балістичну ракету середньої дальності.
Її запустили з повітря біля узбережжя авіабази Андерсен.
Директор Агентства протиракетної оборони США генерал-лейтенант Хіт Коллінз назвав це випробування “величезними колективними зусиллями”, підкресливши його важливість для перевірки спільної архітектури відстеження і інтегрованих сил і засобів протиповітряної і протиракетної оборони Гуаму.
Ракета Missile-3 Block IIA розробляється з 2006 року компанією Raytheon за програмою фінансування США та Японії.
Вона покликана замінити попередні модифікації. Новинка має більший кінетичний перехоплювач, нову сенсорну апаратуру, високі можливості з виявлення помилкових цілей, а також збільшену дальність і швидкість ураження.
Вона знищує мішень не в результаті підриву, а шляхом фізичного зіткнення з нею.
Швидкість польоту протиракети становить 4,5 кілометра на секунду. Радіус дії – 2700 кілометрів.
Block IIA буде встановлена як на морські, так і на наземні платформи ПРО Aegis Ashore, у тому числі на території Румунії, Польщі, а також Японії, яка стурбована ракетно-ядерною програмою КНДР.
Запис На Гуамі провели тестове перехоплення балістичної ракети середньої дальності спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Російський дрон атакував машину місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) під час ротації на Запорізьку атомну електростанцію. Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ. «Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі засудив […]
Запис Російський дрон атакував автомобіль місії МАГАТЕ спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Російський дрон атакував машину місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) під час ротації на Запорізьку атомну електростанцію.
Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ.
«Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі засудив як «неприпустимий» напад на співробітників агенції, які працюють над запобіганням ядерній аварії під час військового конфлікту», – йдеться у повідомленні агенції.
МАГАТЕ деталізувало, що внаслідок удару співробітники агенції не постраждали. Керівник ротаційної групи Сергій Рудик оприлюднив на своїй Facebook-сторінці відео ураженого автомобіля.
На кадрах видно, що машина була уражена у багажне відділення, однак бронювання витримало удар.
Рудик каже, що росіяни по різному намагалися завадити ротації представників МАГАТЕ, зокрема розкидали протипіхотні міни ПФМ-1 «Лепесток».
МАГАТЕ неодноразово публічно декларувала прихильність територіальній цілісності України, однак одночасно з цим агенція критикується за толерантність до використання ЗАЕС росіянами у військових цілях.
Нагадаємо, що у березні росіяни оприлюднили кадри із захопленої Запорізької атомної електростанції, де показали розміщення бронетехніки всередині енергоблоку.
Росіяни використовують ЗАЕС як сховище для власних військ та бронетехніки, адже удари по ній неможливі через загрозу техногенної катастрофи та радіаційного забруднення.
Використання АЕС російськими військовими як сховку фіксували і раніше.
Так, у серпні 2022 року журналісти видання The Insider опублікували відео, на якому російські військові ваговози заїжджають на територію АЕС та розвантажують невстановлений вантаж.
Відомо також і про встановлення вогневих позицій на дахах кількох корпусів Запорізької АЕС. Супутникові знімки з цими позиціями оприлюднили в міноборони Великої Британії.
Запис Російський дрон атакував автомобіль місії МАГАТЕ спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Український 414 окремий полк ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» розширюють до бригади. Про це повідомив командир підрозділу Роберт Бровді, також відомий за позивним «Мадяр». «“Птахи Мадяра” трансформуються в Окрему […]
Запис Полк “Птахи Мадяра” розширили до бригади спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Український 414 окремий полк ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» розширюють до бригади.
Про це повідомив командир підрозділу Роберт Бровді, також відомий за позивним «Мадяр».
«“Птахи Мадяра” трансформуються в Окрему бригаду безпілотних авіаційних систем (БпС)», – розповів Бровді.
Так, протягом лише року 2024 «Птахи Мадяра» пройшли від роти через окремий батальйон, окремий полк в окрему 414 бригаду БпС.
У межах реформування підрозділ збільшує кількість особового складу та розширює свої компетенції.
«Птахи Мадяра» спеціалізуються на застосуванні ударних безпілотників, систем радіоелектронної розвідки та боротьби, проведенні дистанційного мінування дронами, виконанні завдань із патрулювання та коригування вогню, глибинної розвідки.
Формування входить до складу Морської піхоти Збройних сил України.
Підрозділ брав участь у битві за Бахмут, де тримав оборону 110 днів, допоки не отримав наказу на вихід у березні 2023 року.
Від початку операції в Кринках «Птахи Мадяра» знищували ворога на лівому березі Херсонщини.
16 січня 2024 року Роберт Бровді повідомив, що підрозділ воював 692 дні та пройшов бої за Херсон, Кринки (Херсонщина), Соледар, Бахмут, Авдіївку, Мар’їнку (Донеччина) та Урожайне (Запоріжжя), а 16 бійців здобули орден «За мужність».
16 січня 2024 року підрозділ було переведено зі складу 59 ОМПБр до Морської піхоти ЗСУ як 414-й окремий батальйон ударних безпілотних авіаційних систем.
У лютому на лівобережжі Херсонщини «Птaхи Мадяра» вполювали росіян, які переміщувалися на китайській техніці.
Запис Полк “Птахи Мадяра” розширили до бригади спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Зовнішній пілот 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша успішно знищив ворожий FPV-дрон з оптоволоконним керуванням. Відповідне відео опублікував Telegram-канал «Про зв’язок від Сергія Флеш». За повідомленням, російський безпілотник, керований […]
Запис Український FPV знищив російський оптоволоконний дрон спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Зовнішній пілот 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша успішно знищив ворожий FPV-дрон з оптоволоконним керуванням.
Відповідне відео опублікував Telegram-канал «Про зв’язок від Сергія Флеш».
За повідомленням, російський безпілотник, керований через оптоволокно, рухався вздовж дороги з метою атакувати раніше помічену українську техніку.
На маршруті дрон був виявлений українським апаратом аналогічного типу.
Зовнішній пілот єгерської бригади миттєво почав маневрувати для перехоплення ворожого безпілотника.
Український дрон випередив ворожий, розвернувся та знищив його атакою зверху.
Сили оборони України вже давно використовують FPV-дрони як засіб протиповітряної оборони.
Це дозволяє не тільки економити дефіцитні й дорогі зенітні ракети, а й оперативніше реагувати на загрози з боку російських розвідувальних безпілотників.
Їх перехоплення є не менш важливим, адже вони використовуються для коригування вогню ствольної та реактивної артилерії чи балістичних ракет.
Неодноразово цілями FPV-перехоплювачів ставали й фронтові ударні дрони по типу «Ланцетів».
Перехоплення FPV-дронів, як одного з основних російських засобів ураження, допоможе суттєво знизити втрати техніки та особового складу й зменшити оборонні та наступальні спроможності противника.
Крім того, в СоУ розвиваються багаторазові дрони-перехоплювачі, які захоплюють ворожі безпілотники за допомогою сіток.
Запис Український FPV знищив російський оптоволоконний дрон спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>В Україні проводять серію випробувань нової ракети «Рута». Президент України Володимир Зеленський зазначив, що випробування проходять успішно. Про ракету Президент розповів на врученні Національної премії ім. Бориса Патона, під час […]
Запис В Україні успішно випробували ракету “Рута” спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>В Україні проводять серію випробувань нової ракети «Рута».
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що випробування проходять успішно.
Про ракету Президент розповів на врученні Національної премії ім. Бориса Патона, під час якої відзначали внесок науки в обороноздатність країни.
«Ракета “Паляниця” вийшла в серійне виробництво. Перші бойові застосування успішно пройшла ракета-дрон “Пекло”. Днями ми передали нашим Силам оборони першу партію. Ідуть успішні випробування нової ракети “Рута”. Далекобійний “Нептун” незабаром стане жахливою реальністю для окупантів», – розповів Зеленський.
Президент не став розкривати ніяк інших подробиць про нову ракету «Рута».
Проте відомо, що у червні на виставці Eurosatory 2024 на українському стенді демонструвалася ракета Ruta («Рута») від компанії Destinus.
У Парижі ракету Ruta представили в розпізнавальних знаках українських Повітряних Сил.
Не виключно, що в Україні зараз успішно випробовують саме ракету Ruta від компанії Destinus.
Destinus – приватна європейська аерокосмічна компанія, що спеціалізується на аерокосмічній, оборонній та енергетичній галузях.
Відмінна перевага RUTA полягає у поєднанні низької вартості, розміру корисного навантаження та швидкості, що робить ракету ідеальним засобом для виконання безлічі місій.
Зліт здійснюється за допомогою прискорювача, а посадка здійснюється за допомогою парашутів (якщо буде така потреба).
Нещодавно Володимир Зеленський урочисто передав Силам оборони першу партію новітніх ракет-дронів «Пекло» з дальністю у 700 кілометрів.
Запис В Україні успішно випробували ракету “Рута” спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Уряд запускає експериментальний проєкт, що дозволить через портал “Дія” оформити низку послуг та пільг для військовослужбовців. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. “Рішення, яке ухвалюємо сьогодні […]
Запис В ДІЯ з’являться функції для бійців і ветеранів з інвалідністю спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Уряд запускає експериментальний проєкт, що дозволить через портал “Дія” оформити низку послуг та пільг для військовослужбовців.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
“Рішення, яке ухвалюємо сьогодні — цифровізація послуг для діючих та колишніх військовослужбовців та їхніх рідних“, – сказав він.
Зокрема, через портал “Дія” можна буде оформити:
“Знімаємо перепони, пришвидшуємо процеси, даємо людям можливість скористатися своїми правами без тяганини та бюрократії“, – додав Шмигаль.
Зараз в Україні активно проводиться цифровізація армія, яка спрямована зменшити бюрократичне навантаження на військових.
У листопаді у “Резерв+” запрацювала можливість оформити відстрочку від мобілізації онлайн.
Завдяки застосунку українці зможуть не стояти у чергах і збирати численні папірці, щоб подовжити відстрочку кожні три місяці.
Міноборони, Мінохорони здоров’я та Мінцифри розробляють кроки з цифровізації військово-лікарських комісій (ВЛК).
Передбачається, що військовозобов’язані та військові зможуть отримати медичний висновок у будь-якому цивільному медзакладі.
Також у листопаді стало відомо, що вже понад 6 000 військовослужбовців вже скористалися сервісом онлайн-навчання, який був запроваджений в застосунку “Армія+” два тижні тому.
Деякі з них обрали одразу два чи навіть усі три доступні нині курси: “Загальна підготовка”, “Побут у польових умовах” і “Основи БпЛА”.
Запис В ДІЯ з’являться функції для бійців і ветеранів з інвалідністю спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Йорданія передала Лівану понад півсотні гусеничних бронетранспортерів M113 зі свого арсеналу. Про це інформувало ліванське Міністерство оборони. Повідомляється, що вантажне судно із 62 бронетранспортерами на борту прибуло до Бейруту 9-го […]
Запис Ліван отримав від Йорданії понад півсотні бронетранспортерів M113 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>Йорданія передала Лівану понад півсотні гусеничних бронетранспортерів M113 зі свого арсеналу.
Про це інформувало ліванське Міністерство оборони.
Повідомляється, що вантажне судно із 62 бронетранспортерами на борту прибуло до Бейруту 9-го грудня.
На процесі передачі бронетехніки був присутній представник посольства Йорданії й ліванський генерал Джозеф Аун.
Ліванське оборонне відомство каже, що передані бронетранспортери сприятимуть посиленню спроможностей місцевих збройних сил, зважаючи на обставини, в яких країна зараз перебуває.
M113 є основною робочою конячкою ліванських збройних сил, за даними, які надає щорічник The Military Balance. У бронепарку країни перебувають близько тисячі цих бронетранспортерів, однак кількість боєздатних одиниць залишається невідомою.
Окрім M113, у модифікаціях A2, A3 та M577, ліванські війська мають у своєму розпорядженні колишні бельгійські БМП AIFV-B-C25 на його базі.
Ліван активно експлуатує озброєння західного виробництва, яке часто передається в рамках матеріально-технічної допомоги.
Так, у лютому 2021 року «Мілітарний» повідомляв про передачу сотні британських тактичних позашляховиків RWMIK на базі Land Rover, тоді ж повідомлялося про передачу трьох американських гелікоптерів Bell Huey II.
Нагадаємо, що не так давно завершилася антитерористична операція ізраїльських військ «Стріли півночі», яка була направлена проти терористичного угрупування «Хезболла» у Лівані.
ЦАГАЛь проводив масовані ракетно-бомбові удари та вводив війська у південну частину Лівану.
27 листопада 2024 року було укладено договір про припинення вогню, о 4:00 за Київським часом бойові дії було припинено з обох боків.
Запис Ліван отримав від Йорданії понад півсотні бронетранспортерів M113 спершу з'явиться на Мілітарний. Чесні новини про армію, війну та оборону..
]]>