Zajímavosti k filmům (19)
Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)
Velmi podobný systém budování sociálního statusu byl v Číně spuštěn od roku 2020. Na základě tohoto společenského statusu jsou lidé v různých sférách života zvýhodňováni, či naopak znevýhodňováni.
Vermelho Russo (2017)
Charly Braun byl nespokojený se závěrečnou scénkou, kdy herečky opouští Rusko.
Vermelho Russo (2017)
Režisér Charly Braun v době natáčení neměl nejmenší tušení o čem rusky hovořící lidé mluví. Scénky pouze natáčel a překlad se provedl až dodatečně později.
Vermelho Russo (2017)
Jedním z důvodů natočení tohoto filmu byl fakt, že brazilská divadla navštěvuje stále méně a méně lidí.
Rodinné návštěvy (2013)
Ve filmu hrají skuteční členové rodiny režisérky Liliany Torres. Profesionály jsou ztvárněni pouze hlavní hrdinka (Núria Gago), aby více vynikla její role „outsidera“ v rámci rodiny a její strýc, kvůli pokročilému stádiu rakoviny.
Lék na život (2016)
Křestní jméno hlavního hrdiny (Dane DeHaan) se ve filmu nedozvíte. Zato jeho příjmení zazní celkem 49krát.
Gremlini (1984)
Tvůrci byli krátce po premiéře filmu nařčeni z rasismu členy unie bojujících za rasovou rovnoprávnost ve filmu a po bouřlivém a velice emotivním soudním jednání byli odsouzeni k úhradě pokuty. Diváky černé barvy pleti pobouřil fakt, že první mrtvou osobou se stal černý herec (Roy Hanson).
Gunga Din (1939)
Jednou z podmínek produkce byl zákaz účasti černých herců, kteří tehdy zaujímali ve společnosti podřadné postavení. Do role černého indického Guru byl tedy obsazen italský běloch Eduardo Ciannelli a maskéři ho začernili.
Apollo 13 (1995)
Palubní počítač Apollo Guidance Computer byl naprogramován v assembleru - nízkoúrovňovém programovacím jazyce. Naprogramovat tak rozsáhlý systém v assembleru musela být opravdu dost nezáviděníhodná činnost, přičemž riziko vzniku chyb bylo takřka kosmické a pokud chyba v dané situaci nastala, tak její řešení nebylo v krátkém čase možné.
Tore tančí (2013)
Film byl natočen podle skutečných událostí.
13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)
Nejednalo se útok na americkou ambasádu, nýbrž o útok na konzulát.
Pod vlivem lásky (2008)
Film byl natočen podle skutečných událostí.
Pod vlivem lásky (2008)
Při chvílích erekce hlavního hrdiny byl použit umělý penis.
Valmont (1989)
Fairuze Balk, která ztvárňovala ve filmu patnáctiletou dívku Cecílii, bylo v době natáčení skutečně 15 let, přičemž se účastnila scénky, kde ji Valmont (Colin Firth) odhalil celý zadek. Tato scéna byla dokonce zvěčněna i na oficiálním plakátu k filmu. Formanovo rozhodnutí se zobrazením nahého zadku spustilo obrovskou vlnu nevole, která málem vyeskalovala až k vyhoštění Miloše Formana ze země a zákazem promítání filmu.
Lásky jedné plavovlásky (1965)
V oficiálním textu distributora je uvedeno, že v malém středočeském městečku na jednoho muže připadá deset žen. Ve filmu je však zmíněno, že na jednoho muže v městečku připadá hned šestnáct žen.
Útěk do divočiny (2007)
Chris McCandless byl asexuál a zemřel jako panic. Jeho představitel Emile Hirsch s tím měl zpočátku problém a dokonce zvažoval, že od projektu odstoupí. Roli přijal až na naléhání své rodiny.
Už je tady zas (2015)
Autor hudby (Enis Rotthoff) použil ve filmu mnoho skladeb Richarda Wagnera - nejoblíbenějšího hudebního skladatele Adolfa Hitlera.
Osamělost prvočísel (2010)
V oficiálním textu distributora je hrubá matematická chyba logického charakteru. Úvodní věta: "Prvočíslo je ze své podstaty osamělá věc: dá se dělit jen samo sebou nebo jedničkou a nehodí se k žádnému jinému prvočíslu," je z matematického pohledu zcela chybná. Správně by mohlo být uvedeno například: "Prvočíslo ze své podstaty není osamělá věc: dá se beze zbytku dělit právě dvěma různými děliteli samo sebou a jedničkou (a nehodí se k žádnému jinému prvočíslu)."
Bohové Egypta (2016)
Kvůli kritice zejména z řad afroamerických recenzentů bylo nutné jednoho ze dvou původně bílých pouštních hadů nákladně digitálně přebarvit na černo ještě před plánovaným uvedením do kin. Vše se včas stihlo opravit a nebylo nutné odložit datum premiéry.