Oblíbené filmy (10)
12 opic (1995)
Nelítostný souboj (1995)
Michael Mann napsal a zrežíroval něco, co už jsem dlouho chtěl vidět. Přesně ukázal hranici mezi dobrem a zlem a právě na té hranici celý film balancuje. Dlouho není jasné, kdo je ten dobrý. Je jím vůbec někdo? Nebo jsou svým způsobem dobří všichni? Al Pacino rozhodně nepřipomíná kladného hrdinu a De Niro je na tom stejně. Přesto jim člověk oběma drží palce a konec filmu je neskutečným brnkáním na nervy. Navíc akce a především hlavní přestřelka je udělaná tak úžasným syrovým způsobem, že člověk nemůže odtrhnout oči od obrazovky. Jestli se něco podobného podaří i v MIAMI VICE tak budu mít v létě Vánoce.
Zjizvená tvář (1983)
Kmotr (1972)
Puzovu knihu mi kdysi dříve doporučila moje babička a já jsem byl po jejím přečtení unesen. Cítil jsem tu rodinou atmosféru a od první stránky to bylo jako bych už všechny znal, měl jsem pocit, že jsou jako má vlastní rodina. Přece jen jsem se trochu obával jaký film nakonec bude, ale Coppola adaptaci knihy zvládl dokonale. Zachoval atmosféru, vypiloval všechny detaily a s úžasnou precizností se postaral o to, aby fanoušci předlohy byli spokojeni. Marlon Brando se jako Don Vito nesmazatelně zapsal do filmových dějin a Al Pacino předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry. KMOTR je legendou a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět.
Poslední skaut (1991)
Smrtonosná past 3 (1995)
"Simon uloží poručíku McClaneovi úkol a poručík McClane ho splní." SMRTONOSNÁ PAST 3 se narozdíl od prvních dvou dílů neopírá o tradiční vánoční tématiku a po Los Angeles a Washingtonu zkouší štěstí v New Yorku. Na post režiséra se vrátil osvědčený maker jedničky John McTiernan a oproti uzavřenému mrakodrapu se proháníme jedním z největších měst v USA. Námět sice lehce naťukává jedničku, ale jedná se o úplně jiný styl než jsme byli v předchozích pastech zvyklí. I Willisův McClane spíš připomíná Joea Hallenbecka z POSLEDNÍHO SKAUTA. Taky je tu ještě Sam Jackson, který je ale jako McClaneův nedobrovolný parťák vynikající. Navíc původní dabing z videokazet je téměř stejně dokonalý jako ten u kultovního PULP FICTION a hlášky celý film perfektně odsýpají.
Klub rváčů (1999)
První pravidlo klubu rváčů je nemluvit o klubu rváčů...
Pahorek (1965)
Klenot vybroušený časem a pekelnou výhní. Sidney Lumet takové filmy umí a tenhle i pro diváka vyčerpávající náhled do kárného zařízení kdesi v lybijské poušti, patří k jeho nejlepším kusům. Mám za sebou hodně vězeňských filmů, ale tenhle je v jednom překonává. PAHOREK neukazuje vězení, ale noční můru. Kdyby takhle vypadalo dnešní vězení, bezdomovci by se v Lídlu báli ukrást rohlík a radši jedli krysy z kanálu. Sean Connery exceluje, ale to všichni herci. Není nouze ani o suché, typicky britské, hlášky. Hodně silný závěr, který i se i po skončení zasekne v hlavě. ...ale armáda je k ničemu když se neplní rozkazy!
Vlk z Wall Street (2013)
Dokonalé, film roku. Marty po dlouhé době v komediálním žánru, a že v něm umí plavat o několik tříd lépe než dnešní rádoby Králové komedie. Vlk z Wall Street je Mafiány nové generace, ať už ta věta zní jak chce divně. Klasický vzestup a pád jedné podřadné svině, která měla v tomhle případě talent kecat (a makléřskou licenci), je podaný svižnou, zábavnou formou, že ty tři hodiny utečou v kině rychleji než Počasíčko (jestli ho teda ještě dávají). Kokain, šlapky, jazyk peněz (fuck, shit, cunt), to vše je zase zábavně, i díky DiCapriově účasti, který se po těch letech herecky našel a předvádí nejlepší výkon kariéry. Hill je neskutečné prase - v dobrém. Trikově malinko nevyvážené, střih partyzánský, ale těžko říct jestli to nebyl Martyho úmysl. Jinak scéna s Matthewem McConaugheym, kde si dva nejlepší herci loňského roku, notují tu svou... Hymnus za kapitalizmus už zní i v mém srdci... Hmhmhm... tuc tuc, hmhmhm... tuc tuc, hmmmhmmmhmm hmm hmm hmm hmm hmhmh... ou jé. P.S: Ano, jistě byly to neskutečné svině, pohrdám tím co dělali a měli hnít v díře až do smrti, kdyby někdo takhle okrádal stát dostal by křeslo. U obyčejných lidí se to moc neřeší.