Tvůrci:
Bryan FullerHudba:
Jim DooleyHrají:
Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (více)Série(2) / Epizody(22)
Obsahy(1)
Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)
(více)Recenze (273)
Ja som racionalista, ktorý má rád "chladnú hlavu" a preto som často na strane detektíva Emersona Coda a pochabú Chuck by som najradšej... no, minimálne okríkla :-) No je mi jasné, že scenár je scenár a keby sa správala normálne a nekazila im dvom prácu, ja by som sa nemusela rozčuľovať, ale diváci by sa nudili. Aj pri takýchto detailoch sa však králičej nežnosti Neda, suchému Emersonovmu humoru, cynickým tetuškám Lily a Vivian, naivite a dobrému srdiečku Olive a v konečnom dôsledku hlavne nádhernej vizuálnej štylizácii á la Amélia z Montmartru... odoláva veľmi ťažko. Navyše tématika smrti - podobne ako pri Dead like me - ma neprestáva baviť. ()
Úplné zjevení mezi seriály. Bohužel na to doplatil a neměl moc valnou sledovanost. Ale já ho sledovala s nadšením. Morbidno v kombinaci se ztřeštěným humorem a bláznivýma barvama, šílenýma postava a pečením koláčů mě dostalo. Lee Pace je k sežrání, Anna Friel je krásná a dokonale sem zapadne, ale nejlepší postavy a nositelé humoru jsou Chi McBride jako Emerson a Kristin Chenoweth jako Olive. Emerson, když trousí suché ironické poznámky a Olive, když se marně snaží získat lásku Neda, který miluje tu 'Mrtvou holku'. A ten vypravěč je super. Je opravdu škoda, že seriál končil po druhé řadě, ale zase na druhou stranu, tvůrcům by pak mohly dojít nápady. Spolu s Wonderfalls, které s Pushing Daisies spojuje Lee Pace a autoři, je to seriálový výlet do bláznivého pohádkového světa, kde se mi moc líbí. ()
Pushing Daisies strašně klame tělem. Tváří se jako jednoduchá romantická komedie, a kýčovitě nádherné prostředí a rozpustilá hudba tomu napomáhají. Ze všech žánrů, které spojuje, je ale PD nepochybně především fantasy (hrátky se smrtí fungují, a je to výborný nápad) a mysteriózní. Ne zrovna klasicky střižená detektivka, ale absurdní miniepizodky, které posouvají děj dopředu hlavně tím, že pomáhají dokreslovat vztahy hlavních postav (asi jako kauzy v Ally McBealové), a tak se nenuceně dostáváme k prvku dramatu, které taky funguje dobře. Ned miluje Chuck, a Chuck zase Neda. Ale tahle láska nemůže díky nastoleným zákonitostem nikdy propuknout. A tak se Ned s Chuck dobrovolně uzavírají do vězení osamělosti. Chuck před celým světem, a Ned zase před Olive. Olive taky miluje Neda, a neschopná se smířit s jeho nedostupností, se i ona dobrovolně uvrhá do téhož vězení. Tady je asi největší zádrhel (nikoli faktický problém kvality seriálu, ale jeho možné působení na diváky), že kolonky romantický/komedie nejsou naplňovány tradiční formou. Těžko mít ten klasicky kýčovitý hřejivý pocit romantiky ze seriálu, kde nikdy doopravdy nedojde k naplnění jakéhokoli vztahu (říkejte si co chcete, ale sex prodává), a těžko se od srdce smát tam, kde postavy, které máte rádi, se víc než cokoli jiného trápí, že jsou samy, a že už tak zůstanou. Pushing Daisies je romantický seriál, ale zároveň frustrující. Je humorný, ale ne klasickým ha ha způsobem, spíš morbidně cynickým, a tak se z něho stává tvrdý seriálový oříšek. Je to nádherné dílo, ale není to snadno zkousnutelné. A fakt, že to tak vůbec nevypadá, nepochybně spoustu lidí odradí. To by ale byla škoda. ()
Takový mix Burtona a Amélie. V dnešní době originální nápad a zpracování. Hlavně v první sérii to šlape náramně. Vše je krásně rozkošné a to hlavně platí na Annu Friel. Její modýlky šatů a úsměvy mi zařídili srdeční arytmii. Chi McBride se zase svojí mimikou a hláškama postaral o časté vtípky. Lee Pace mi naopak vůbec nesedl, protože nemám rád tyhle typy postav, co dlouho kecaj, vlastně nic neřeknou a mají působit roztomile zbrkle. Prostě první série supr, druhá už mě místy nudila. ()
Napad je to vazne dobry a originalni, to tady jeste nebylo. Ale zpracovani me prilis neoslovilo. Jednotlive pribehy me nebavi a netouzim jich videt 22. Navic me nezaujaly ani hlavni postavy. Kolacnik zna jen dva mimicke vyrazy – trpitelsky a pritroubly, a kdyby mel misto hlavy kolac, koukalo by se na nej lip. Mezi jedny z mala zajimavosti patri cernoch Chi McBride, pes a dobra kamera. ()
Galerie (393)
Photo © American Broadcasting Company (ABC)
Zajímavosti (18)
- Když Vivian (Ellen Greene) vystoupí zpod verandy do deště, není vůbec mokrá. V dalším záběru je ovšem zcela promočená. (mikki089)
- V 8. díle 1. série s názvem "Hořké sladkosti" si můžete všimnout, že malý Ned je ve škole s Indským chlapcem. Sešit chlapce měl stejný obal, jaký měl deník Johna Doea (Kevin Spacey) z filmu Sedm (1995) a deníky Evana (Ashton Kutcher) z filmu Osudový dotek (2004). (Rimer545)
- V celé sérii si způsob, jakým Nedův (Lee Pace) dar funguje, odporuje. Nejpozoruhodnější je, že celý jeho byznys je založen na dotýkání se shnilého ovoce, aby bylo znovu zralé pro použití ve svých koláčích. Když se dotkne ovoce, vrátí se do původního fyzického tvaru. Když se však dotkne cítícího tvora, který zemřel, zlomené/zraněné/shnilé tělo tak zůstane. (mikki089)
Reklama