iBet uBet web content aggregator. Adding the entire web to your favor.
iBet uBet web content aggregator. Adding the entire web to your favor.



Link to original content: http://www.bankier.pl/smart/limit-w-koncie
Limit w koncie | SMART Bankier.pl
Ikona strzałki
Ikona zamknięcia
Ikona zamknięcia
Informacje podstawowe
Bonus
Oprocentowanie
Prowizja za udzielenie
Sposób naliczania prowizji
Maksymalna kwota limitu
Okres spłaty limitu
Informacje dodatkowe
Nazwa produktu:
Wiek kredytobiorcy
Sposób wnioskowania o kredyt
Dodatkowe informacje
Przykład reprezentatywny
Ikona strzałki
Filtry
Ikona zamknięcia
Filtry
Ikona zamknięcia
Ikona strzałki
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortowanie
Ikona zamknięcia
Sortuj listę według
  • Ranking kredytów
  • Najniższe oprocentowanie
  • Maksymalna kwota kredytu
  • Najbardziej popularne oferty
Ikona strzałki
Pomoc eksperta dla kredytu gotówkowego
Ikona zamknięcia
Pomoc eksperta dla kredytu gotówkowego
Ikona zamknięcia
Skorzystaj z pomocy eksperta

Dokładamy starań, by dane prezentowane w naszych zestawieniach były jak najbardziej zbliżone do oferty, jaką otrzymasz w instytucji finansowej. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Ikona diamentu Konsultant znajdzie dla Ciebie najlepsze oferty
Ikona zegara Zaoszczędzisz czas - wypełniasz tylko jeden formularz
Ikona prezentu Dodatkowo otrzymasz obiektywne rankingi oraz porady ekspertów
Ikona kłódki Twoje dane są bezpieczne, masz nad nimi pełną kontrolę
Formularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Bonnier Business (Polska) informacji handlowych drogą elektroniczną dotyczących:

Wyrażam zgodę na inicjowanie przez Bonnier Business (Polska) połączeń telefonicznych w celu marketingu bezpośredniego:

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Pokaż więcej

Ranking debetów w ROR – Listopad 2024

Limit w koncie

Szukasz konta bankowego, które nie tylko będzie tanie i wygodne w prowadzeniu, ale dodatkowo da Ci możliwość skorzystania z dodatkowych środków pieniężnych, kiedy Twój domowy budżet będzie potrzebował ratunku? Wybierz rachunek bankowy z limitem kredytowym! Dzięki niemu uzyskasz wygodny i elastyczny dostęp do dodatkowych pieniędzy, które zostaną Ci pożyczone w ramach przyznanego przez bank limitu kredytowego.


Bardzo się cieszymy, że możemy oddać w Twoje ręce nasz ranking debetów w ROR. Został on przygotowany przez najwybitniejszych analityków, którzy bacznie prześledzili liczne oferty banków, aby wśród nich wybrać te najkorzystniejsze pod względem finansowym. Dzięki nim w łatwy sposób możesz porównać aktualne propozycje rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych z limitem kredytowym. Teraz od debetu dzieli Cię już tylko kilka kliknięć!


Rozwiń
Najlepsze propozycje
1
Max. kwota limitu
300 000 zł
Prowizja
0 zł w przypadku wnioskowania przez internet. Wysokość prowizji w pozostałych kanałach uzależniona jest od wariantu konta
0 - 1% min. 50 zł
Oprocentowanie
18,40%
2
Max. kwota limitu
40 000 zł
Prowizja
Opłata odroczona, pobierana w ciągu 5 dni od pierwszego skorzystania z limitu, jeśli klient nie korzysta przez 12 miesięcy z limitu, nie ponosi opłaty za udzielenie limitu
2% min. 55 zł
Oprocentowanie
14,99-18,50%
3
Max. kwota limitu
150 000 zł
Prowizja
0%
Oprocentowanie
18,50%
4
Max. kwota limitu
50 000 zł
Prowizja
0%
Oprocentowanie
18,50%
5
Max. kwota limitu
50 000 zł
Prowizja
0,15% min. 6 zł
Oprocentowanie
18,50%
6
Max. kwota limitu
50 000 zł
Prowizja
0%
Oprocentowanie
15,50%
7
Max. kwota limitu
150 000 zł
Prowizja
Prowizja pobierana jednorazowo. Brak prowizji dla posiadaczy PKO Konta dla Młodych
0- 2,5% min. 60 zł
Oprocentowanie
17,75%

Brak wyników wyszukiwania

Zmień kryteria wyszukiwania lub filtry i spróbuj ponownie.

Ocena porównywarki
Średnia ocena 5.5, 706 głosów.
Dziękujemy, Twoja ocena została dodana.
Zamknij
Komentarz autora
Justyna Redzik | redaktor

Umiejętnie wykorzystywany debet w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym to tanie, elastyczne i wygodne rozwiązanie, które w sytuacjach kryzysowych pozwoli Ci skorzystać z dodatkowych pieniędzy. Dzięki debetowi będziesz w stanie wygenerować na swoim koncie saldo ujemne, a więc skorzystać z limitu kredytowego. Debet można spłacać i wykorzystywać wielokrotnie.

Debet w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR) to możliwość wygenerowania ujemnego salda, a więc sytuacja, w której pobrana z rachunku kwota przewyższa sumę wpłaconych na nie środków.


Debet działa podobnie, jak limit odnawialny. Posiadacz rachunku może generować debet wielokrotnie, co oznacza, że po jego spłacie można ponownie wykorzystać pieniądze przyznane przez bank w ramach limitu kredytowego.


Środki udostępnione w ramach debetu kredytowego nie są wliczone w saldo środków własnych, które ma do dyspozycji posiadacz rachunku. Widać go jednak w “środkach możliwych do wykorzystania”.

Chociaż debet oraz kredyt odnawialny posiadają podobną konstrukcję, to są to dwa odmienne produkty. Debet jest ujemnym saldem na koncie, które należy spłacić w określonym terminie. Po spłacie można ponownie korzystać z tych pieniędzy. Kredyt odnawialny powiększa saldo dodatnie rachunku.

Debet w ROR to produkt kredytowy, którego posiadanie obniża zdolność kredytową. Bank uwzględni go w obliczeniach, nawet jeśli klient nie korzysta z debetu.

Bank może wypowiedzieć umowę o debet, ale następuje to najczęściej w sytuacji, kiedy klient, który posiada rachunek ROR z debetem, nie spłaca wygenerowanego zadłużenia, pomimo wielokrotnych próśb i ostrzeżeń ze strony banku.

Tak. Każdy wpływ na konto automatycznie spłaca wykorzystaną kwotę przyznanego debetu. Ewentualnie pozostała kwota będzie powiększać saldo dodatnie.

Debet to produkt kredytowy, który obniża zdolność kredytową. Warto wiedzieć, że przy jej obliczaniu, banki przyjmują do obciążeń budżetu domowego kwotę odpowiadającą od 3 do 10% przyznanego limitu. Dokładny procent uzależniony jest od polityki wewnętrznej instytucji. Nawet niewykorzystany limit obciąża zdolność kredytową klienta.

Poradniki finansowe - ROR

Najnowsze artykuły o produktach bankowych: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny , konto osobiste, konto firmowe i wiele więcej.

Debet w koncie to pewna suma pieniędzy, po którą możesz sięgnąć, kiedy zabraknie Ci własnych środków. Procedura jego uruchamiania jest bardzo prosta, a oprocentowanie często znacznie korzystniejsze, niż ma to miejsce w przypadku kredytów gotówkowych. Limity kredytowe w rachunkach bieżących nie opiewają na wysokie kwoty, ale z powodzeniem pomogą w przeżyciu do kolejnej wypłaty. Co więcej, można z nich korzystać wielokrotnie i nie wiąże się to z koniecznością podpisywania dodatkowych umów czy aneksów. Debet należy traktować jako koło ratunkowe i korzystać z niego rozsądnie.

Czym jest debet w ROR?

Debet w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR) to możliwość wygenerowania ujemnego salda, a więc sytuacja, w której pobrana z rachunku kwota przewyższa sumę wpłaconych na nie środków. Debet w ROR to popularny produkt finansowy, który banki oferują posiadaczom kont osobistych.

Debet w rachunku można generować wielokrotnie, co oznacza, że po jego spłacie można ponownie wykorzystać pieniądze przyznane przez bank w ramach limitu kredytowego. Nie ma wówczas konieczności ponownego składania wniosków kredytowych.

Co zrobić, aby móc korzystać z debetu w koncie?

Debet w koncie to nic innego, jak limit kredytowy utworzony w rachunku ROR. Aby móc z niego korzystać, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku kredytowego. Limit udostępniany jest w rachunku podstawowym. Czasami można jednocześnie złożyć wnioski o założenie rachunku oraz otworzenie w nim linii kredytowej.

Zdarzają się instytucje, w których rachunki bankowe automatycznie otwierane są z przyznanym limitem debetowym. Wysokość tego limitu jest jednak tak niska, że bank nie wymaga od klienta przedstawienia żadnych dokumentów dochodowych potwierdzających wysokość jego wynagrodzenia.

Debet w ROR – jak to działa?

Osoba posiadająca debet w rachunku ma możliwość wykorzystania większej kwoty pieniędzy, niż wskazywałoby na to saldo rachunku. W praktyce oznacza to, że ma możliwość wygenerowania salda ujemnego. Przykładowo, jeśli podpisałeś umowę o limit debetowy w kwocie 1 500 złotych w koncie, na którym posiadasz 500 złotych środków własnych, to będziesz miał możliwość dokonania transakcji na kwotę 2 000 złotych.

Jeśli sięgniesz po limit, to wszystkie wpływy, jakie otrzymasz na konto, najpierw automatycznie spłacą debet, a dopiero potem, jeśli coś z nich zostanie, to zostanie zaksięgowane w formie salda dodatniego.

Debet to zobowiązanie, które koniecznie trzeba spłacić po upływie określonego czasu. Najczęściej jest to 30 dni. Po całkowitej spłacie możliwe staje się ponowne korzystanie z limitu.

Aby korzystać z debetu, trzeba najpierw podpisać odpowiednią umowę z bankiem. Limity najczęściej opiewają na niewielkie kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. Czasami jednak zdarzają się oferty, przy których banki oferują limity stanowiące wielokrotność otrzymywanych dochodów. Wówczas mowa nawet o kilkunastu, a czasami kilkudziesięciu tysiącach złotych.

Nie należy zapominać, że banki przed przyznaniem limitu będą chciały sprawdzić Twoją zdolność kredytową. Zrobią to poprzez sprawdzenie Twoich danych w BIK-u. Czasami konieczne będzie dodatkowe przedstawienie oświadczenia lub zaświadczenia o zarobkach oraz wyciągów z konta potwierdzających wpływ wynagrodzenia.

Ile trzeba zapłacić za posiadanie debetu w koncie osobistym?

Chociaż na rynku zdarzają się oferty darmowych debetów w ROR, to najczęściej są to oferty ograniczone czasowo, gdzie banki rezygnują z opłat, ale jedynie przez określony czas, najczęściej kilka miesięcy. Standardem jest to, że za korzystanie z debetu się płaci, ale zazwyczaj nie są to wysokie kwoty.

Wśród podstawowych opłat, z jakimi można się spotkać, przeglądając oferty debetów w koncie ROR, znajdują się:

  • prowizja za przyznanie debetu;

  • oprocentowanie wykorzystanej kwoty debetu;

  • opłata za przedłużenie umowy o limit na kolejny okres (zazwyczaj umowa przedłużana jest raz w roku);

  • opłata za podwyższenie kwoty możliwego do wykorzystania debetu;

  • opłata za przekroczenie limitu kredytowego.

Wysokość opłat najczęściej wyrażona jest w sposób procentowy i naliczana od kwoty wykorzystanego limitu lub jego maksymalnej kwoty. Zdarza się jednak czasami, że banki ustalają minimalną kwotę opłat. Takie rozwiązanie będzie szczególnie niekorzystne w przypadku debetów opiewających na niskie kwoty oraz osób, które rzadko sięgają do przyznanego debetu.

Co się stanie, jeśli spóźnisz się ze spłatą debetu?

Podpisując umowę o debet, zobowiązujesz się, że będziesz go spłacał w całości w określonych terminach. Najczęściej okres rozliczeniowy trwa 30 dni, co oznacza, że wykorzystana kwota limitu powinna zostać spłacona w całości przed upływem miesiąca. Później można z niej ponownie skorzystać, ale ciągle należy pamiętać, żeby ją spłacić przed upływem kolejnych 30 dni. Co jeśli klient spóźni się ze spłatą debetu?

Brak spłaty limitu debetowego w terminie może skutkować podwyższeniem odsetek za nieuregulowane zobowiązanie oraz koniecznością zapłaty dodatkowej prowizji. Jeśli długo będziesz się spóźniał ze spłatą debetu, to bank może wypowiedzieć Ci umowę o limit debetowy w koncie i nakazać Ci spłatę całości pożyczonej kwoty w terminie 30 dni. Jeśli tego nie zrobisz, bank będzie wysyłał Ci płatne monity i upomnienia, aż w końcu skieruje sprawę do sądu i komornika. Informacja o Twoich problemach w spłacie zostanie oczywiście odnotowana w BIK-u, co w przyszłości znacznie utrudni Ci starania o kolejne zobowiązania.

Debet w ROR – wiedza w pigułce

  1. Debet w ROR to rozwiązanie dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

  2. Debet ma budowę podobną do kredytu odnawialnego, gdzie oddane pieniądze można z powrotem wykorzystać. 

  3. Kredyt odnawialny w postaci debetu w ROR pozwala realizować wypłaty gotówkowe, płacić w sklepach, ale też korzystać z przyznanych pieniędzy dzięki bankowości elektronicznej.

  4. Posiadacz konta osobistego może zawnioskować o kredyt odnawialny w postaci debetu w dowolnym momencie.

  5. Minimum formalności przy “podpinaniu” debetu do rachunku klienta sprawia, że z produktu tego korzysta wiele klientów banków.

  6. Saldo debetowe sprawia, że dysponujesz większą kwotą pieniędzy od tej, która wpłynęła na Twoje konto.

  7. Ujemne saldo debetowe posiadacz rachunku powinien spłacać w całości w określonych okresach rozliczeniowych. Po spłacie może znowu z niego korzystać.

Komentarze

Potwierdź że nie jesteś robotem!
Dziękujemy za zadanie pytania!
Nasi Redaktorzy odpowiedzą tak szybko jak to możliwe a informację o udzieleniu odpowiedzi prześlemy na podany adres e-mail .
Coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie później.
Ikona strzałki

Poradniki

ikona zamknięcia
Zobacz nasze pozostałe produkty:
Zdjęcie

Pożyczka internetowa Alior Bank

Sprawdź ikona
Zdjęcie

Konto Millennium 360 z bonusem 650zł

Sprawdź ikona
Zdjęcie

Karta kredytowa Citi Simplicity z bonusem 1100 zł

Sprawdź ikona