Очікує на перевірку

Савін Петро Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Савін Петро Миколайович
рос. Пётр Николаевич Савин
Народився19 січня (1 лютого) 1906
Москва, Російська імперія
Помер8 квітня 1981(1981-04-08)[1] (75 років)
Москва, СРСР
ПохованняВостряковський цвинтар
Громадянство Російська імперія
 СРСР
Діяльністьактор
ЗакладЦентральний академічний театр Російської арміїd, Мосфільм і Державний театр кіноактора
Роки діяльностіз 1925
ПартіяВКП(б)
IMDbnm0767718
Нагороди та премії
орден «Знак Пошани»
заслужений артист РРФСР

CMNS: Савін Петро Миколайович у Вікісховищі

Петро Миколайович Савін (рос. Пётр Николаевич Савин; 19 січня (1) лютого 1906, Москва, Російська імперія — 8 квітня 1981, Москва, РРФСР, СРСР) — радянський актор. Заслужений артист РРФСР (1958).

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в родині слюсаря та домогосподарки. Після закінчення школи пішов працювати слюсарем на чавуноливарний завод. В 1925 році знявся в невеликому епізоді фільму «Хрест і маузер», що вплинуло на подальший вибір професії. Того ж року вступив на кінокурси імені Чайковського, навчання на яких став поєднувати з роботою на заводі. Закінчивши кінокурси в 1927 році, став багато зніматися, граючи, в основному, своїх сучасників — молодих робітників і сільських хлопців. Серед кращих робіт раннього періоду: Васька («Мереживо»), Тимошка («Гармонь»), Петро Іванович («Випадкова зустріч»), Ємеля («По щучому велінню»), Гараєв («Тимур і його команда») тощо.

На початку німецько-радянської війни був евакуйований в Алма-Ату, де продовжив роботу на Центральній об'єднаій кіностудії. З 1943 по 1946 роки був актором Центрального театру Червоної Армії. У 1946 році був прийнятий в штат кіностудії «Мосфільм» та театру-студії кіноактора. З 1951 по 1954 працював в театрі Групи радянських військ у Німеччині.

З віком перейшов на ролі другого плану і епізоди, граючи, в основному, робочих, керівних працівників і військових. Серед робіт: Мальцев («За вітриною універмагу»), замполіт («Солдат Іван Бровкін»), Попов («Пригоди Артемка»), Балашов («Шторм»), Чужинець («Нахаленок»), Тимохін («Війна і мир»).

Був тричі одружений. Від першого шлюбу мав дочку, від другого — сина Олександра, який став кінооператором. Втретє одружився в 1946 році і прожив з дружиною до своєї смерті.

В результаті хвороб, в 1975 році був змушений звільнитися з «Мосфільму».

Похований в Москві на Востряковському кладовищі.

Фільмографія

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.

Посилання

[ред. | ред. код]