iBet uBet web content aggregator. Adding the entire web to your favor.
iBet uBet web content aggregator. Adding the entire web to your favor.



Link to original content: http://sk.wikipedia.org/wiki/Margot_Robbiová
Margot Robbiová – Wikipédia Preskočiť na obsah

Margot Robbiová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Margot Robbiová
v roku 2016
Celé menoMargot Elise Robbie
Narodenie 2. júl 1990 (34 rokov)
Dalby, Queensland, Austrália
Povolanieherečka
Roky pôsobenia2008 - súčasnosť
ManželTom Ackerley (od 2016)
Deti1

Margot Robbiová[pozn 1] (angl. Margot Elise Robbie; * 2. júl 1990, Dalby, Austrália) je austrálska herečka. V roku 2018 bola dva krát nominovaná na cenu Academy Awards. [1]

Životopis

[upraviť | upraviť zdroj]

Margot Elise Robbiová sa narodila na severovýchode Austrálie v meste Dalby, kde strávila veľa času na farme jej prarodičov. Vyštudovala Somerset College, neskôr sa presťahovala do Melbourne, kde začala navštevovať herecké kurzy. Jej prvá herecká šanca prišla vo filme Vigilante a I.C.U z roku 2008. Diváci si Margot veľmi obľúbili a v tom roku už bola nominovaná na viaceré ocenenia. Predovšetkým vďaka seriálu Neighbours, kde stvárnila postavu menom Donna Freeman. Seriál opustila v roku 2010 a rozhodla sa nájsť šťastie v Hollywoode. Tam sa objavuje po boku Christiny Ricci v seriálovej dráme Pán Am. Ďalšie herecké príležitosti jej prišli vo filmoch ako Lásky čas s Rachel McAdamsovou alebo Vlk z Walk Street s Leonarodom DiCapriom. V roku 2015 bola nominovaná na cenu BAFTA ako vychádzajúca hviezda. V roku 2016 sa objavila vo filmoch ako Legenda o Tarzanovi či Jednotka samovrahov, kde stvárnila Harley Quinn.

Referencie

[upraviť | upraviť zdroj]
  1. Oscarová nominácia na Najlepšiu herečku v hlavnej úlohe: Margot Robbie [online]. [Cit. 2018-08-05]. Dostupné online.
  1. Pravidlá slovenského pravopisu. 3. upr. a dopl. vyd. Bratislava : Veda, 2000. 590 s. Dostupné online. ISBN 80-224-0655-4. S. 129. uvádza „Od mužských priezvisk anglického a francúzskeho pôvodu zakončených na -e, ktoré sa nevyslovuje, toto tzv. nemé e sa pri tvorení ženských priezvisk vynecháva aj v písme, napr. Stone [stoun] – Stonová [stounová], Wilde [vajld] – Wildová[vajldová].“

Iné projekty

[upraviť | upraviť zdroj]