EL juhindub põllumajandusalase teadustegevuse ja innovatsiooni valdkonnas pikaajalisest strateegilisest lähenemisviisist ning keskendub maa väärtustamisele kestliku esmatootmise kaudu ja innovatsiooni edendamisele maapiirkondades. Teadustegevus ja innovatsioon on olulised vahendid võitluses kliimamuutuste, keskkonnaseisundi halvenemise ja elurikkuse vähenemisega.
Programmiga „Euroopa horisont“ soovitakse tugevdada ELi teadusuuringute ja innovatsiooni mõju, toetada ja rakendada ELi poliitikat ning leida lahendusi üleilmsetele probleemidele.
Põllumajanduse tootlikkust ja kestlikkust käsitleva Euroopa innovatsioonipartnerluse eesmärk on edendada konkurentsivõimelist ning kestlikku põllumajandust ja metsandust, kasutades säästlikult loodusvarasid, millest põllumajandus sõltub.
Kogu ELis on vaja tõhusat põllumajanduse teadmus- ja innovatsioonisüsteemi, et põllumajandustootjad, metsandusettevõtjad ja maakogukonnad tuleksid toime nende ees seisvate probleemidega.
Tänu ELi missioonidele muutub Euroopa keskkonnahoidlikumaks, tervislikumaks, kaasavamaks ja vastupanuvõimelisemaks maailmajaoks.
ELi digikümnend võimaldab nii inimestel kui ka ettevõtjatel saada osa inimkesksest, kestlikust ja jõukamast digitulevikust.
Teadusuuringutel ja innovatsioonil on oluline roll üleminekul kestlikumale põllumajandusele ja maakogukondade jätkusuutlikkuse tagamisel.